19 Şubat Gündemden Magazin! Bülent Ersoy, Geççek, Kırmızı Oda ve Bergen

19 Şubat Gündemden Magazin! Bülent Ersoy, Geççek, Kırmızı Oda ve Bergen

19 ocak magazin haberleri: Bugün yine magazin haberleri dopdoluydu, sizler için birbirinden enteresan magazin haberlerini ve gündem olan ilginç başlıkları bir araya getirdik. Güncel magazin haberleri ve magazin dünyasını sallayan ünlü isimleri aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsiniz.

GÜLSEK Mİ AĞLASAK MI BİLEMEDİK…

Halasının vefatını muhabirlerden öğrenen Bülent Ersoy’un tepkisi sosyal medyada viral oldu.

Geçtiğimiz günlerde yemek yediği mekandan çıkışta muhabirlerle muhabbet eden Ersoy, aldığı son dakika haberiyle şok oldu.

Muhabirin ‘’Başınız sağ olsun, halanız vefat etmiş.’’ Demesi üzerine ‘’Öyle mi? İsmet halam mı?’’ diyen Bülent Ersoy’un bu tepkisi internette viral oldu.

Bülent Ersoy’un en son 2016 yılında Oya Aydoğan’ın vefat haberini de bir muhabirden alması sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı ve bu konu üzerine mizahlar yapıldı. Tabii konu ölüm olunca biz de gülsek mi, ağlasak mı bilemedik.

TARKAN BU SEFER ‘’GEÇÇEK’’ DEDİ!

Tarkan ‘’Geççek’’ dedi, bir baktık ortalık karıştı.

Tarkan, geçtiğimiz günlerde yeni bir şarkı çıkaracağını Instagram hesabından duyurdu.

Çok geçmeden şarkının detayları geldi ve şarkının adının ‘’Geççek’’ olduğunu öğrendik. Yıllardır şarkılarıyla kendinden söz ettiren Megastar’ın bu hamlesi biz hayranlarını oldukça heyecanlandırdı tabii ki.

Şarkı çıkar çıkmaz sosyal medyada viral oldu.

Bir yanda şarkı sözlerini beğenmeyen, şarkının tarzını beğenmeyen, şarkının hükümeti yerdiğini düşünen sosyal medya kullanıcıları; diğer yanda şarkının bu kötü günlerde bir nebze de olsa moral olduğunu düşünen, muhalefetin marşı olması gerektiğini söyleyen, şarkıyı çoktan ezberleyen kullanıcılar vardı.

Pek bir zaman geçmeden haliyle sosyal medyada tartışmalar büyüdü. Sosyal medya adeta ikiye bölündü.

Bu sıkıcı, yorucu ve kötü pandemi döneminde biz Tarkan’ın bize umut ışığı olan şarkısını çok beğendik. Elbet bu günler de geçecek, o çiçekten günlerimiz çok yakın diyoruz ve Tarkan’a bize biraz da olsa moral olduğu için teşekkür ediyoruz.

BİTMEDİ SAHNE KIYAFETİ ELEŞTİRİLERİ!

‘’Namuslu görünmek kimlere kalmış?’’

Gülşen’in sahne kıyafetleri hepimizin bildiği gibi olay olmuştu. İzzet Yıldızhan’dan tutun Işın Karaca’ya kadar herkes eleştirdi, kısaca ağzı olan konuştu. Bu olaylarda en son eleştiri ise Türk müziğinin efsanelerinden Orhan Gencebay’dan geldi. Orhan Gencebay şu sözleri dile getirdi;

“Bunu öncelikle ortaya söylemek istiyorum, her şeyin bir dengesi vardır, onu bulmak ve uygulamak lazım. Biz eskiden televizyonlara çıkarken smokinle çıkardık, şimdi zaman değişti. Tabii ki biz mayoyla çıkmıyoruz, biraz daha günlük kıyafetlerle çıkabiliyoruz. Bunların hepsinin düşünerek gereğinin olması lazım diyorum. Bu edeple ilgili, akılla ilgili, eserin yapısıyla ilgili, her şeyden önce insana yakışan olması lazım”

Siz de ‘’Yahu ne alaka babacığım?’’ dediniz di mi? Biz dedik şahsen. Haliyle hepimiz oturduk bu olayları izledik, ardından 7 yıl önce çekilmiş bir video çıktı ortaya. Orhan Gencebay’ın Hülya Avşar’ın poposuna şaplak attığı bir video. Tabii bu pek bir şeyi değiştirmedi. Çünkü olayın ardından Sevim Emre Gencebay da çıkıp ‘’Orhan Gencebay’a dil uzatan, her söylediği sözü çarpıtan insanlık yoksunu zavallılara gelsin ! Köpekler ulur, atlar yürür’’ demesin mi?

Eyvahlar olsun… Hem bu yorum, hem de çıkan o videodan sonra ee Gülşen durur mu? Yapıştırdı cevabı.

Geçtiğimiz günlerde Sarıyer’de Cahide isimli bir mekanda konser veren Gülşen, Sezen Aksu’nun Namus şarkısını seslendirirken şunları söyledi; ‘’Arkadaşlar ülkemizin şarkısı olabilir bu şarkı. Gerçekten bu şarkıyı ülkemizin şarkısı ilan ediyorum. Namuslu görünmek kimlere kalmış diyerek buraya noktayı koymak istiyorum.’’

Biz de bir ‘’Hayda. Ne yaptın Gülşenciğim ya?’’ olduk ama Gülşen’e hak vermeden de edemedik.

Dinime küfreden Müslüman olsa dimi ?

Orhan Gencebay da baktı ki Gülşen haklı, dün Söylemezsem Olmaz’a bağlandı ve özür diledi.

Özrünü ise şu cümlelerle diledi;

‘’Hayatımda kimseye ne kötü bir söz söyledim ne de dedikodu yaptım. Ülkemizde herkes özgürdür. Ben ‘Gülşen Hanım yanlış bir şey yaptı’ demedim, demem de! Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Gülşen benim evladımdır. Bu söz, ağır bir sözdür bana. Fakat yine de belli bir ölçüde hoş görebilirim. Böyle bir sözle muhatap olmayı kesinlikle istemezdim.’’

Bu konu çok uzamadı mı artık sizce de? Bir kadının namusu resmen iki kumaş parçasında arandı. Üzüldük, gerçekten. Umarız artık bu konu kısa zamanda tatlıya bağlanır.

KAÇINILMAZ SON, KIRMIZI ODA’YI VURDU!

TV8’in sevilen dizi Kırmızı Oda dün akşamki bölümü ile ekranlara veda etti.

Binnur Kaya’nın başrolünde olduğu Kırmızı Oda 4 Eylül 2020’de ekranlara ve reyting listelerine çok hızlı bir giriş yapmıştı.

Burcu Biricik, Ayça Bingöl, Evrim Alasya, Gökhan Özoğuz, Erkan Petekkaya, Uğur Yücel, Pınar Deniz gibi bir çok isim katılmıştı.

Kırmızı Oda yılbaşı tatilinden sonra 3-4 hafta kadar bir ara vermişti. O zamanlar anlamıştık zaten bir şeyler olduğunu. Yılbaşı tatili dizilerde maksimum 2 hafta olurdu. Hal böyle olunca diziden ayrılan Sadi (Erkan Petekkaya) geri döndü. Sanıldı ki Sadi karakteri geri dönerse reytingler de yükselir. Yok, hiç de öyle olmadı. Aksine her hafta reytingler gıdım gıdım düşmeye başladı.

‘’Ne olacak?’’ diye düşünürken diziye bir anda Gökhan Özoğuz (Athena Gökhan) dahil oldu. Ha gayret olacak derken, dizi reytinglerde ilk 10’a bile girememeye başladı.

Artık bu saatten sonra da yapacak bir şey kalmadı ne yapalım? Final kaçınılmaz oldu.

Peki; İzlemeyenler, ‘’Adını duydum da bakmadım’’cılar, ‘’pek tarzım değil’’ciler için Kırmızı Oda neydi? Bir hatırlayalım;

Kırmızı Oda Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli kitabından uyarlanmıştı. Başrol Binnur Kaya Gülseren Hanım’ı canlandırırken, 61 bölüm boyunca konuk olan bütün oyuncular ise danışanları canlandırdılar.

Şüphesiz ki izleyenleri en etkileyen hikayelerin başını Evrim Alasya’nın canlandırdığı Meliha karakteri, Burcu Biricik’in canlandırdığı Boncuk karakteri ve Melisa Sözen’in canlandırdığı Alya karakteri çekiyordu.

İnsanları ise Kırmızı Oda dizisine kitleyen şey, dizide anlatılanların maalesef birebir yaşanmış olmasıydı.

İşe biraz da oyuncuların mükemmel yetenekleri eklenince kâh izlerken ağladık, kâh tebessüm ettik. Boncuk ve Can’ın aşkına kim tebessüm etmedi ki? Hayal olduğunu öğrendiğimizde de ağladık tabii, orası başka.

‘Bölümler boyu sizleri üzdük, hüzünlendirdik, hatta ağlattık. Hiç olmazsa bu hikayenin sonunu mutlu bitirelim istedik. Gönüllerinize az da olsa dokunabildiysek ne mutlu bize…’

Evet… Bu sözlerle veda etti Kırmızı Oda ekranlara. Dizinin sonunda ekranlarda Gülseren Budayıcıoğlu’nu gördük ve bu sözleri ondan duyduk. Televizyonların görmediği türden bir diziydi Kırmızı Oda, çoğumuzun yüreğine dokunmuştu..

Kırmızı Oda da artık Gülseren Hanım’ın bitmiş diğer yapımları olan İstanbullu Gelin ve Doğduğun Ev Kaderindir’in yanına eklendi.

Camdaki Kız ve Masumlar Apartmanı dizilerine uzun ömürler diliyoruz.

Yeri gelmişken bir de bir söylenti paylaşalım; Binnur Kaya Masumlar Apartmanı dizisine yine aynı rolüyle giriyormuş. Biz söylemedik, siz duymadınız.

BERGEN’İN HAYATI BEYAZ PERDEDE !

‘’Bir tek şarkı söylerken utanmadım ben..’’

Türk Arabesk-Fantezi müziğinin sevilen ismi Bergen’in acılı ve üzücü hayatı beyaz perdeye uyarlandı, hayranları heyecandan bekleyemez oldu.

Elimde Fotoğrafın, Sen Affetsen, Benim İçin Üzülme gibi şarkıları olan Bergen’in sesine diyecek yoktur elbette. Hayatı da, sesi kadar güzel olsaydı keşke dediğimiz nadir sanatçılardandır kendisi.

Aşkın ızdırabını yaşamış, Acıların Kadını Bergen… Bir süre dedikodu olarak yaşam öyküsünün film olacağı konuşuldu. Hatta Serenay Sarıkaya ile bile anlaşılmıştı. Fakat filmin çekimleri bir türlü başlamadı, Serenay Sarıkaya’da filmden çekildi. Serenay Sarıkaya, Demet Evgar derken son karar Farah Zeynep Abdullah oldu. Farah Zeynep Abdullah’ın partneri ise büyük oyunculardan Erdal Beşikçioğlu oldu.

Kapak fotoğrafına bakınca hepimiz ‘’Farah resmen Bergen olmuş !’’ dedik.. Bu benzerlik sosyal medyada bile viral oldu. Zaten bizce Farah Zeynep Abdullah bu role çok ama çok yakıştı !

Filmin fragmanı geçtiğimiz hafta yayınlandı ve yayınlandığı an binlerce kez izlendi. Umarız film de bu şekilde izlenir. Başrollerini Tilbe Saran, Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu’nun paylaştığı film 4 Mart’ta vizyonda olacak ! Kesin gidilir listesine eklendi bile.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.