10 İlde Eğitimin Ne Zaman Başlayacağına Açıklama Geldi

10 İlde Eğitimin Ne Zaman Başlayacağına Açıklama Geldi

Deprem yüzünden ara verilen eğitime bugün itibariyle 71 ilde tekrar başlandı. Ancak deprem bölgelerinde eğitim henüz başlamadı. Deprem bölgelerinde eğitimin ne zaman başlayacağı merak edilirken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Deprem Bölgelerinde Eğitimin Başlama Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından bugün 71 ilde eğitimin başlamasına yönelik açıklamalar yapıldı. Deprem bölgelerinde eğitimin 1 Mart itibariyle başlayacağını belirten Özer, bu tarihte de eğitimin başlamasına yönelik detayların ilerleyen günlerde paylaşılacağından bahsetti. Özer şu şekilde konuştu: “10 ille ilgili değerlendirmemizi de salı günü itibarıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Hangi il ve ilçede 1 Mart itibarıyla eğitim-öğretime başlayacağız, hangilerinde erteleme yapacağız kamuoyuyla paylaşacağız. İki nokta var açıklamak istediğim. 10 ilde yaşayan depremzede kardeşlerimizin istemeleri durumunda diğer 71 ildeki okullara nakliyle ilgili süreci biliyorsunuz başlatmıştık. Şu ana kadar 48 bin 457 öğrencimiz, 71 ile naklini yaptırdı.”

Özer ayrıca depremzedeler için okulun pansiyon kontenjanı bulunuyorsa okula başvuru yapılacağını ve uygun bir yere öğrencinin yerleştirileceğini de açıkladı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.