Uyuşturucu Türleri: Dünyanın En Korkunç 7 Uyuşturucusu

Uyuşturucu Türleri: Dünyanın En Korkunç 7 Uyuşturucusu

En tehlikeli uyuşturucu çeşitleri: Uyuşturucunun her çeşidi aslında oldukça tehlikeli ve korkunçtur. Fakat bunlar arasından bazıları var ki diğerlerine oranla daha ölümcül olabiliyor. Yan etkileri son derece kötü olan uyuşturucu türleri hangileri şimdi onlardan bahsedeceğim.

Uyuşturucu Türleri

İsmini vereceğim uyuşturucuların detaylarını anlattığım zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Lafı daha fazla uzatmadan hemen detaylara geçiyorum. Siz de dünyanın en korkunç 7 uyuşturucusu hangisi öğrendiğinizde şok olacaksınız. İşte detaylar…

1. Krokodil

İlk önce en tehlikeli ve korkunç uyuşturucu türünden bahsetmek istiyorum. Krokodil ismindeki uyuşturucu, çoğu sokak uyuşturucusundan daha korkunçtur. 1932 yılında Rusya’dan çıkan bu uyuşturucu, aslında deneysel bir morfinin alternatifiydi. Daha sonra ilaç olarak üretildi ve yüksek derecede bağımlılık yapması sebebiyle de üretimine son verildi. Fakat yapımı oldukça kolay olduğu için bağımlısı olan birisi de kolaylıkla üretebilir, bu da uyuşturucuyu son derece tehlikeli yapıyor.

Bu uyuşturucu, cildi yeşil, inişli çıkışlı ve pullu hale getiriyor.

2. Flakka

Bir diğer uyuşturucu ise Flakka. Bu uyuşturucu da son derece korkunç etkilere sahip. Flakka birinin yüzünü ısırmaya çalışan bağımlı korkunç insanlar yaratıyor. Uyuşturucu Çin’de üretiliyor.

Daha sonra yapılan haberlerin birinde şu detaylar yer aldı: Bu uyuşturucuyu kullananlardan birisi bir çifti öldürüyor ve erkek olanın yüzünü kemiriyor. Korkunç değil mi?

Ayrıca ilaç, koklanabilir, yenilebilir, enjekte edilebilir….

3. Şeytanın Nefesi

Aslında birinci sıraya yerleşmesi gereken Şeytanın Nefesi gerçekten de dünyanın en korkunç uyuşturucusu. Ama bu uyuşturucuyu genelde bağımlılar kullanmıyor. Bunun yerine suçlular tarafından mağdurları için kullanılıyor. Yani bu ilaç aslında sizi hipnoz eden bir içeriğe sahip. Bitkinin ezilmiş tohumlarından yapılan bir toz maddedir.

Bu yüzden de hipnoz olan kişi suçlu tarafından istenilen her şeyi yapabilir.

4. Bromo – Dragon Fly

Uyuşturucu türleri arasında listemizin 4.sırasında yer alan Bromo- Dragon Fly, normalden daha uzun süre yan etkilere sahiptir. Kullanan kişi üç güne kadar halüsinasyonlar görür. Bu uyuşturucu ilk olarak 1998 yılında ortaya çıkarıldı.

İlaç için önerilen kullanım dozajı 1 miligramdan azdır ve bunun üzerinde bir kullanım da son derece tehlikelidir. Birkaç miligram bile ölüme sebep olabilir.

5. Crystal Meth

Kristal Meth, uyuşturucular arasında oldukça meşhurdur. Herhangi bir filmde ya da dizide de ismini duymuş olabilirsiniz. 1919 yılında Japonya’da ilk kez ortaya çıkan uyuşturucu suda çözünebilir ve enjekte edilebilir.  Hatta 1950’lerde bu ilaç ABD’de yasaldı ve depresyonla baş edebilmek için kullanılıyordu. Kolayca ulaşılabiliyordu ve uyuşturucunun kötüye kullanımı sebebiyle yasaklanıncaya kadar da yasallığı devam etti.

6. Lean

Dünyanın en korkunç 7 uyuşturucusu listemizde sona yaklaşıyoruz.  Şimdi de sizlere Lean’dan bahsetmek istiyorum. Bu uyuşturucu, mor içki olarak da biliniyor ve aynı zamanda tatlı bir ilaçtır. Öksürük şurubu bazlı içecekler daha önce yabancı ünlüler tarafından kullanıldı. Bazı öksürük şurupları bir afyon olan ve eroinle aynı ailede bulunan kodein içeriyor. Bu yüzden oldukça tehlikelidir.

Kullanıldığında konuşma bozukluğu, boş gözlerle bakma ya da yavaş kalp atması gibi etkiler gösterir. Aşırı dozdan ölümler ise oldukça yaygındır.

7. Salvia

Şimdi de listemizin sonuncu maddesine geldik. Salvia adıyla bilinen bir diğer uyuşturucu da inanılmaz derecede güçlü halüsinasyona sebep olur. Salvia aynı zamanda çok güçlü bir psikoterapik bitkidir. En yaygın kullanımı ise bitkinin kuru yapraklarını içmektir. İlk kullanımda ciddi bir korku yaşamanıza sebep olur bu yüzden de genellikle ikinci kez kullanım tercih edilmez.

İşte uyuşturucu türleri! Dünyanın en korkunç 7 uyuşturucusu hakkında sizlere gerekli bilgileri aktardım. Kesinlikle sonu ölüme uzanan bu uyuşturuculardan uzak durulması gerekiyor. Bir kere kullandıktan sonra bağımlılık yapmalarının yanı sıra vücudunuza sürekli zarar veriyorlar. Dikkatli olmanızda fayda var.

ETİKETLER: Esrar, Flakka, Lean, Meth, Salvia, Uyuşturucu
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.