Matrix Göndermesi: İran ve İsrail Büyükelçilikleri Sosyal Medyada Birbirine Girdi!

İran’ın Suriye Büyükelçiliği’nin sosyal medyada paylaştığı  ‘Zaman doldu’ mesajına, İsrail’in ABD Büyükelçiliği’nden ‘Neo’ ile cevap geldi.  7 Ekim’den bu yana İsrail ile Filistin arasında devam eden şiddetli çatışmalarda binlerce sivil hayatını …

Matrix Göndermesi: İran ve İsrail Büyükelçilikleri Sosyal Medyada Birbirine Girdi!

İran’ın Suriye Büyükelçiliği’nin sosyal medyada paylaştığı  ‘Zaman doldu’ mesajına, İsrail’in ABD Büyükelçiliği’nden ‘Neo’ ile cevap geldi. 

7 Ekim’den bu yana İsrail ile Filistin arasında devam eden şiddetli çatışmalarda binlerce sivil hayatını kaybederken, on binlerce yaralı olduğu düşünülüyor. Son olarak İsrail’in Gazze’de bulunan bir hastaneyi vurmasıyla dünyanın bölgeye olan ilgisi daha da artarken, İran’dan İsrail’e sert açıklamalar gelmişti.

Bölgede yaşananlara ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ‘Siyonist rejimin savaş suçları devam ederse, saat ilanı direniş hareketinin elindedir. Direniş güçlerinin elleri tetikte.’ diyerek sert bir mesaj vermişti.

Son olarak dün paylaşım yapan Abdullahiyan, ‘Siyonist rejimin, hastanede binden fazla masum kadın ve çocuğu bombalayıp katletmesiyle işlediği korkunç suçun ardından IŞİD’den daha nefret edilen bu sahte rejime ve onun öldürülmesine karşı insanlığın küresel birliğinin zamanı geldi.’ diyerek İsrail’e ‘Zaman doldu’ mesajında bulundu.

Abdullahiyan’ın ‘Zaman doldu’ mesajını paylaşan İran’ın Suriye Büyükelçiliği’ne ise İsrail’in ABD Büyükelçiliği’nden ilginç bir yanıt geldi. Elçilik, mesajın altına Matrix filmindeki Neo karakterinin, Ajan Smith’i kavgaya çağırdığı sahneyi GIF olarak paylaştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.