Cilt Bakımı Yaparken Yorgun Gözlerden Kurtulmak İçin 3 Yöntem

Cilt Bakımı Yaparken Yorgun Gözlerden Kurtulmak İçin 3 Yöntem

Yorgun gözler iş hayatının veya sürekli telefonla uğraşmanın bizim üzerimizde yarattığı olumsuz bir etkidir. Yorgun veya torbalı gözler için yapabileceğiniz bir çok şey bulunmaktadır. Şimdi size kendi kullandığım 3 yorgun gözlerden kurtulma tarifinden veya başka bir değişle yönteminden bahsedeceğim. Cilt bakımı yaparken bu tarifleri de gözlerinize uygulayabilirsiniz…

1. Yöntem

2 çay kaşığı küçük doğranmış salatalığı 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapaklarınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra yorgun gözlerden nasıl kurtulurum? Sorusunun cevabını alarak gözlerinizdeki torbaların uçup gittiğini hissedeceksiniz.

2. Yöntem

1 çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve nane koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün. Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika bekledikten sonra gülsuyu ile gözlerinizi yıkayın.

2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletip yıkayın.

1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. 2. parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın. Şişliklerin inmesi için bir parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün.

3. Yöntem

Salatalık mucizesi… Fransa’da yapılan araştırmalar sonrasında gözün en büyük ilacının salatalık olduğu belirlendi. Uzmanlar her akşam ve her sabah uygulanması gereken salatalık suyunun kırışıklıkları azalttığını belirtti.

Göz çevresinin çok hassas olduğunu belirten uzmanlar, “Salatalık en doğal ve etkili bakım yöntemidir. Göz çevresine mutlaka her gün salatalık suyu sürülmeli” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.