Twitch Yayıncısı Olmak! Twitcher Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Twitch Yayıncısı Olmak! Twitcher Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Twitch yayıncısı olmak: Oyun oynamayı seviyor musunuz? Peki canlı yayınlanan oyunları izliyor musunuz? Twitcher olmak size hem para kazandıracak hem de eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak. Twitch yayını yapmak istiyorsanız ama nasıl olacağınızı bilmiyorsanız size öğrenmeniz gereken her şeyi açıklıyorum!

Twitch Yayıncısı Olmak

Twitcher Kimdir?

Teknolojinin bu kadar ilerlediği dönemde Twitch, kendini öne çıkarmayı başarıyor. Bu platform sayesinde eğlenerek yaptığınız bir şeyi halka açık hale getiriyorsunuz ve bu sayede para da kazanabiliyorsunuz. Bunu yapan kişiye de Twitcher deniyor.

Twitcher Olmak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

Twitcher olmak düşündüğünüz kadar kolay değil. Mutlaka sahip olmanız gereken ekipmanlar var, belli bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekiyor. Şimdi hep birlikte bunları inceleyelim.

1. Kanal Açın

İlk yapmanız gereken şey kanal açmak. Twitch kanalı açarak canlı yayınlar yapmanız lazım. Belli bir zaman sonra çok fazla sayıda izleyiciye ulaşmanız mümkün. Ama bunun olabilmesi için de düzenli içerikler yüklemelisiniz. Her yayınınız canlı olmak zorunda değil. Daha sonrasında bu yayınları kaydederek yeni gelen izleyicileriniz için sunabilirsiniz.

2. Ekipmanlarınızı Tamamlayın

Twitch yayınları yapmak kolay süreçler değil. Uygun ekipmanlarınız olmak zorunda. Her şeyden önce çok güçlü bir bilgisayarınız ve çok iyi bir mikrofonunuz olmalı. Canlı yayın sırasında oyun oynarken konuşmanız izleyicilerinizi etkileyecektir. Aynı şekilde bilgisayarınızın güçlü olması da yayınlarınızı yaparken hiçbir sorun olmaması açısından önemli.

Bir başka önemli ekipman ise kamera. Kameranız oldukça iyi olmalı. Çünkü Twitch yayınları sadece sesten oluşmuyor. Görüntünüzün olması da son derece önemli.

3. Düzenli Yayınlar Yapın

Eğer düzenli yayın yapmazsanız izleyicileriniz bir süre sonra sizden vazgeçebilir. Bunun olmaması için de her hafta belli günlerde canlı yayın açabilirsiniz ya da video yükleyebilirsiniz. Hatta abone sayınız ciddi anlamda artış gösteriyorsa canlı yayınınız sırasında sizlere bağış da yapabilirler.

Bu aslında size çok güzel bir para kazanma fırsatı da sunuyor. Hem eğlendiğiniz ve çok sevdiğiniz bir şey yaparak vakit geçiriyorsunuz hem de para kazanıyorsunuz. Mükemmel değil mi?

4. Rahat Bir Koltuk Bulundurun

Mikrofon, bilgisayar ve kameradan bahsettik. Bunların hepsi düzenli ve sürekli yayın yapabilmeniz için en önemli ekipmanlar. Ama uzun süren oyunlar oynuyorsanız ya da canlı yayınlarınızı çok uzun tutuyorsanız mutlaka oturduğunuz yer de rahat olmalı. Her koltukta rahat oturamazsınız. İlerde sırt ve bel sorunu yaşamak istemiyorsanız kesinlikle oyuncu koltuğu almalısınız. Eğer fiyatları yüksek gelirse bel destekli ergonomik koltukları tercih edebilirsiniz.

5. Yüksek İnternet Hızınız Olsun

Twitcher olmak için gerekenler dediğimizde interneti unutmamak lazım. Çünkü ne kadar iyi ekipmanlarınız olsa da internet olmadan hiçbir işe yaramaz. Bu yüzden internetinizin hızını artıracak ek ürünler kullanabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı bir internet ile kesintisiz canlı yayın sunabilirsiniz. Böyle yayınlar her zaman izleyicilerin hoşuna gider.

İnternet hızı, süper bir bilgisayar, iyi görüş açısı olan bir kamera ve sesi son derece iyi ileten bir mikrofon… Hepsi birleşince çok iyi bir Twitcher olacaksınız.

6. Ekran Kartları ve SSD’ler

Twitcher olmak için gerekenler tabi ki bu kadar değil. Zaman içerisinde izleyici sayınız artıkça ekstra ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Örneğin daha uzun süreli yayın açarak daha geniş bir görüntü sunmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ek SSD’ye, daha yüksek bir ekran kartına ihtiyaç duyabilirsiniz.

7. Düzenli Yayınlar Yapmak

En önemli şeylerden biriside düzenli yayınlar yapmaktır. Twitch yayıncısı olmak istiyorsanız kesinlikle en önemli madde budur. Bunun dışında yeni konseptler ve oyunlar denemeniz sizi 1 seviye ileri götürecektir. Kitlenizle sürekli etkileşim hakkında olmakta oldukça önemli bir hususdur.

Yukarıda sizlere 7 adında Twitch yayıncısı nasıl olunur? Konusundan bahsettik, eğer iyi bir Twitcher olmak istiyorsanız yukarıdaki 7 maddeyi de özenle uygulamanız gerekmektedir. Zira hepsi birer yayıncının yapı taşıdır.

ETİKETLER: Olmak, Twitch, twitcher, Yayıncı
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - cialis - sosyalhane.com - hosting