Recep Yazıcıoğlu Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında Öldü? Recep Yazıcıoğlu’nun Hayatı Hakkında Merak Edilenler!

Efsane vali olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu, bugün ölüm yıldönümü nedeniyle anıldı. Türkiye’nin pek çok ilinde valilik yapan Yazıcıoğlu’nun …

Recep Yazıcıoğlu Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında Öldü? Recep Yazıcıoğlu’nun Hayatı Hakkında Merak Edilenler!

Efsane vali olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu, bugün ölüm yıldönümü nedeniyle anıldı. Türkiye’nin pek çok ilinde valilik yapan Yazıcıoğlu’nun hayatı ise birçok kişi tarafınca merak ediliyor. Fikirleri ayrıca görüşleriyle hemen herkesin takdir ettiği vali, görev yaptığı yerlerdeki halk tarafınca da oldukça seviliyordu. Peki Recep Yazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Recep Yazıcıoğlu hakkında merak edilenleri hepsi…

Recep Yazıcıoğlu Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında Öldü?

Ünlü savcı Recep Yazıcıoğlu, 2 Haziran 1948 tarihinde Trabzon’un Sürmene ilçesinde dünyaya geldi. Sürmene’nin Yılmazer köyünde doğan Yazıcıoğlu, liseye kadar babasının görev sebebiyle Milas’ta okudu. Lise eğitimini Aydın’da tamamladı.

Ankara Hukuk Fakültesi’nde eğitim gören Yazıcıoğlu, ilk görevine Aydın’da başladı. 1967 tarihinde Meryem Yazıcıoğlu ile evlendi.

1971 tarihinden 1984 yılına kadar Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırkhan, Alaca, Akçaova gibi ilçelerde kaymakam olarak çalıştı. Daha sonra, Kara Kuvvetleri Komutanlığında askerlik görevine başladı.

1984 senesinde 36 yaşındayken Tokat Valiliğine atandı ayrıca en genç vali olarak anılmaya başlandı. 1989 tarihinde ise Aydın Valisi olarak göreayrıca başladı.

1991 tarihinde Erzincan Valiliğine, 1999 tarihinde Merkez Valiliğine, 2003 tarihinde ise Denizli Valiliğine atandı. 2 Eylül 2003 yılında, Eskişehir- Ankara yolu üzerinde trafik kazası geçirdi ayrıca 8 Eylül yılında hayatını kaybetti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com