Emlakçılar Ev Sahiplerini Yüksek Kira İçin Sıkıştırıyormuş

Üniversitelerin kayıt dönemi olması ayrıca öğrencilerin ev arayışlarının hızlanmasıyla fırsatçılar yine devrede. İddialar bu kez dairesini …

Emlakçılar Ev Sahiplerini Yüksek Kira İçin Sıkıştırıyormuş

Üniversitelerin kayıt dönemi olması ayrıca öğrencilerin ev arayışlarının hızlanmasıyla fırsatçılar yine devrede. İddialar bu kez dairesini kiralayacak ev sahiplerine bazı emlakçılar tarafınca ‘taban fiyat’ baskı yapıldığı yönünde.  

Belirlenen fiyatın altına engel olunuyor iddiası

Hükümete yakın Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, her bölgeye taban fiyat belirleyen emlakçılar, belirlenen sayının altındaki kira fiyatlarına da engel oluyor.

“Biz size daha yüksek fiyattan kiralama yaparız”

Habere göre emlakçılar platformlara ilan koyan ev sahiplerine ulaşarak ‘Bu bölgenin kirası daha yüksek, siz ucuza veriyorsunuz. Biz evinizi daha yüksek fiyattan kiralarız diyor. 

Bölgedeki bütün emlakçıların ortak hareket etmesiyle ise o fiyat referans fiyat halini alıyor. Bu aşamadan sonra da bütün evler emlakçının belirlediği fiyattan kiraya verilmeye başlanıyor.

“Bölgede fiyatlar böyle, yapacağımız bir şey yok”

Emlakçılar ve kiracıları da ‘Bölgede fiyatlar böyle, yapacağımız bir şey yok. Ev sahibi bu fiyatın altına verme diyor‘ şeklinde ikna etmeye çalışıyor.  

Haberde ve durumun İstanbul’un birçok bölgesinde yaygın bir şekilde görüldüğüne vurgu yapılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk