Yine Şanlıurfa Yine Kuduz Vakası: 10 Günlük Karantina Başlatıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir köpekte tespit edilen kuduz sonrasında bir mahalle karantinaya alındı. 10 gün sürecek karantinada kuduz olan köpekle teması olan kişiler aşılanacak. Şanlıurfa, geçtiğimiz günlerde kuduz vakalarıyla gündeme …

Yine Şanlıurfa Yine Kuduz Vakası: 10 Günlük Karantina Başlatıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir köpekte tespit edilen kuduz sonrasında bir mahalle karantinaya alındı. 10 gün sürecek karantinada kuduz olan köpekle teması olan kişiler aşılanacak.

Şanlıurfa, geçtiğimiz günlerde kuduz vakalarıyla gündeme gelmişti.

İddiaya göre Buket Özgünlü isimli vatandaş, Şanlıurfa’da barınakta bulunan ve kuduz olana köpekleri Ankara’ya getirmişti. Özgünlü olay sonrasında tutuklanmıştı.

Şanlıurfa’da bir kuduz vakası daha tespit edildi.

Siverek ilçesi Sumaklı Mahallesi’nde sokak köpeğinin hayvanlara saldırması sonucu mahalleli, yetkililere haber verdi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin incelemesinde köpeğin öldüğü belirlendi. Köpekten alınan numunelerin incelenmesinin ardından kuduz olduğu tespit edildi. Ekipler kırsal mahalleye 10 gün kuduz karantinası uygulayıp, mahalle girişine ‘Dikkat kuduz riskli bölge’ tabelası astı. Bölgedeki diğer köpekleri de aşılayan ekipler, kuduz köpeğin ısırdığı hayvanlarla temasta bulunanların aşılarının yapılmasına yönelik bilgi verdi.

Karantina bölgesinden görüntüler 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.