Türkiye’nin En İyi Webmaster Forum Siteleri 2022

Türkiye’nin En İyi Webmaster Forum Siteleri 2022

Webmaster forumları: Herhangi bir hizmet satın almak istediğinizde güven çok önemlidir. Özellikle de internet üzerinden para kazanan bir yayıncı veya geliştiriciyseniz. Sadece bunun içinde değil, bu webmaster forum siteleri yeni kurduğunuz web siteniz için geri bildirim almak ve kullanıcı deneyimlerini öğrenmek için de kullanabilirsiniz.

Bir web siteniz olmayabilir ve ticaret yapmak istemiyor da olabilirsiniz. Bu aşamada devreye pazarlama kısmı giriyor forumlar markanızı veya ürününüzü pazarlamak için muhteşem fırsatlar sunar. Düşük maliyetli reklamlar verme, sosyal medya danışmanlığı hizmeti alma ve internette karşınıza çıkan hataları çözümleme gibi bir çok fayda sağlayabilir.

Bu yazımızda ticaret yapabileceğiniz veya diğer hizmetlerden yararlanabileceğiniz en güvenilir Türkiye webmaster forumlarından bahsedeceğiz. Listemiz 2020 yılı kendi gözlem ve analizlerimiz sonucunda oluşturulmuştur. Listemizdeki webmaster forum siteleri en güncel ve en çok üyeye sahip köklü forumlardan oluşmaktadır.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan 2020 Türkiye Webmaster forumları 2020 listemize geçelim. Ayrıca, konuyla ilgili düşünceleriniz veya herhangi bir sorunuz olursa bizimle yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz.

1. Wmroot.com

Wmroot Türkiye’nin en iyi forumları listemizde 1. sırada yer alıyor. Toplamda 7.000+ konuya sahip, 16.000+ mesaj bulunuyor ve aktif üye sayısı ise 1.000+. Wmroot.com yıllardan beri insanlara ticari ve daha bir çok konuda hizmet veriyor. Bunun yanı sıra, yeni bir ara yüze ve akıcı ticaret sahip bir forum. Ticaret işlemleri oldukça iyi olan bu webmaster forumu oldukça aktif ve güvenilir.

Ayrıca, konuları diğer webmaster forumları ile kıyaslandığında büyük bir fark bulunmuyor. Eğer webmaster dünyasına yeni giriş yapıyorsanız direk kaydolup kendinizi bu anlamda geliştirebilir hatta küçük ticaretler yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun dışında, reklam vererek bu webmaster formundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

2. İyinet.com

İyinet eskisi kadar aktif bir forum olmasa da hala ticaret yapılabilecek güvenilir forumlardan birisi. Yaklaşık olarak 193,436 konu, 1,020,216 mesaj ve 36,040 üyeye sahip. Webmaster dünyasında yeni biriyseniz kesinlikle iyinet.com’u kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun bir kaç farklı nedeni var, sıralayacak olursak;

İyinet yeni üyeleri onaysız bir şekilde kabul ediyor, sizin gibi bir çok yeni webmaster bulunuyor ve ticaret durumu yeni başlayanlar için oldukça uygun. Keza iyinet üzerinde verilen hizmet fiyatları da oldukça makul seviyelerde. Forum üye sayılarının çok fazla olmamasına rağmen iyi bir hizmet alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

3. Webmasterforum.com.tr

Webmaster Forum yeni başlayanlar için bir çok forumdan çok daha iyi seçenekler sunmaktadır. Bunun nedeni blog paylaşımları konusunda çok yararlı ve kişisel gelişim için azımsanmayacak öneme sahip paylaşımlar yapılmasıdır. Yapacağınız ticaretin yanı sıra kendinizi geliştirmek de zorundasınız dolayısıyla webmasterforum.com.tr sizin için takip edilesi sitelerden.

Kullanmasanız bile kendinizi geliştirmek için siteye bir göz atmanızı tavsiye ederim. İçerisinde toplamda 3,650 konu, 5,454 mesaj ve 1,320 üye bulunduran bu webmaster forumu oldukça güncel içerikler ve ticaret konuları ile dolu desek yanlış olmayacaktır.

4. R10.net

R10 webmaster ticaret platformu en eski forum ve ticaret sitelerinden birisidir. Hala popülerliğini korumakta ve sistemini sürekli geliştirmekte. Forumun temiz arayüz tasarımının yanı sıra çok fazla kullanıcısı var, bu birçok insan için olumsuz bir etki yaratabilir ancak olumsuz bakmamak gerekiyor.

R10.net yüksek sayıdaki üyesi ile kaliteli ticaret hizmeti sunmaktadır. Nedeni ise rekabet oranının forum içerisinde yüksek olması, bu bir ürünü veya vermek istediğiniz hizmeti özel olarak pazarlamak zorunda olmanız demek. Dolayısıyla hizmetlerin ve ürünlerin oranı oldukça yüksek.

5. Webien.net

Webien webmaster platformu ücretsiz script, site tanıtımı ve eğitim setleri konusunda oldukça verimli bir forum. Ayrıca konu tasarımları da oldukça sade ve şık. Ayrıca, Webien.net’e üye olmak için 40 takla atmanıza gerek yok siteye girip kayıt olsa kısmına tıkladıktan sonra forumu doldurun ve gönderin üyeliğinizi doğruladıktan hemen sonra konularınızı açabilirsiniz.

Webien webmaster platformunun içerisinde yaklaşık olarak, 832 konu, 864 mesaj ve 246 kullanıcısı bulunmaktadır. İçerisinde SEO’dan tutunda YouTube’a kadar bir çok konuda içerik bulabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu webmaster forum sitesinin hoşumuza giden bir başka tarafı ise reklamlara boğulmadan içerik paylaşımı yapabilmektir.

Türkiye’nin en iyi webmaster forumu, Türk webmaster forumları 2020, Webmaster platformları 2020 ve webmaster ticaret forumu gibi konularda ki merakınızı giderebildiğimizi umuyorum. İlerleyen zamanlarda yeni güncel forum siteleri oluşturulduğunda listemize kesinlikle ekleyeceğiz ve sürekli güncellemek için elimizden geleni yapacağız.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

  1. dimilancer.com dedi ki:

    Güzel paylaşım teşekkürler

  2. turkmaxi dedi ki:

    [URL Engellendi!] webmaster forumu unutmayalım

  3. Youtube dedi ki:

    Ticaret Yapa Bileceğimiz Form Siteleri Hangisi?