Sokağa Çıkma Yasağının Keyfini Turistler Çıkarıyor

Antalya, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününü günlük güneşlik bir havada geçiriyor. Kentte, hava sıcaklığı 20, nem oranınınsa 47 derece olarak …

Sokağa Çıkma Yasağının Keyfini Turistler Çıkarıyor

Antalya, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününü günlük güneşlik bir havada geçiriyor. Kentte, hava sıcaklığı 20, nem oranınınsa 47 derece olarak ölçüldü.

Dün akşam 21.00’de başlayan ve pazartesi saat 05.00’de sona erecek sokağa çıkma kısıtlamasında kent sessizliğe bürünürken, kısıtlamadan muaf tutulan yabancı turistlerin adresi dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili oldu.

Normaldeki kalabalık görüntüsünden çok uzak olan sahilde, turistler denizin keyfini çıkardı, bazıları güneşlenirken, bazıları da sahil kenarında spor ve yürüyüş yapmayı tercih etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre ise yarın Antalya’da hava sıcaklığının 21 derece olması bekleniyor.

Antalya’da Covid-19 tedbirleri kapsamında yaya trafiğinin yoğun olduğu Kazım Özalp Caddesi’ne girişler sınırlandırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından bariyerle kapatılan caddeye denetimli olarak 3 bin 500 kişi girebilecek.

Antalya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında Muratpaşa İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca yaya trafiğinin yoğun kullanıldığı Kazım Özalp Caddesi’ne girişler sınırlandırıldı.

Uygulamaya göre caddeye giren ara sokaklar tamamen kapatılırken, cadde girişleri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından demir bariyerlerle kapatıldı.

Hafta sonunda iki günlük yasağın kalkmasının ardından Milli Egemenlik Caddesi’nden başlayan Kazım Özalp Caddesi ile Kale Kapısı’na kadar olan kısımda aynı anda 3 bin 500 bulunabilecek ve yoğunluğun artması durumunda girişler geçici olarak durdurulacak.

TURİSTLER KONYAALTI SAHİLİ’NDE

Vaka sayısı yüzde 100 artan Antalya’da 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında sessizlik hakim. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, kısıtlamada istisnalar arasında yer alan yabancı turistlere kaldı.

Sahile gelen turistlerin bazıları kumsalda uzanarak güneşlenirken, kimileri ise sahil bandında yürüyüş yaparak, bisiklete binerek boş sahilin tadını çıkardı. Sahildeki çocuklar da kum ve suyla oynayarak zaman geçirdi.

Kamp için Antalya’da bulunan Ukraynalı sporcular da sabah saatlerinde antrenmanlarını sahil bandında gerçekleştirdi. Sporcuların bazıları koşu yaparken, bazıları da kumların üzerinde ağırlıklarla çalıştı.

Kısıtlamayı ihlal eden bazı kişiler de turistlerin arasına karışarak sahile gelip zaman geçirdi. Sahile gelen kişilerin yasak olmasına rağmen banklara oturarak denizi izlediği görüldü.

Konyaaltı Sahili ve kent merkezindeki sessizlik ise havadan görüntülendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al