Site Trafiğinizi Arttırmak İçin Kullanmanız Gereken 5 Site

Site Trafiğinizi Arttırmak İçin Kullanmanız Gereken 5 Site

Site trafiği arttırmak: Web siteleri, kişisel ya da kurumsal nasıl bir mahiyete sahip olursa olsun en genel anlamda dijital birer kimliktir. Bu kimliklerin yayılarak daha fazla kitlelere ulaşması ve internet trafiğinin genişleyerek ziyaretçi sayılarının yükselmesi ise organik hit arttırma olarak tanımlanır. Günümüzde site ziyaretçi sayılarını yükseltmek adına kullanılabilecek onlarca farklı yöntem bulunuyor olmakla birlikte bunu organik ve güçlü bir biçimde gerçekleştirmek isteyenler için en vazgeçilmez yöntemlerden biri RSS’lerdir.

RSS bilineceği üzere yaygın olarak tercih edilen ve farklı mecralarda içerik yayıncılığının farklı amaçlar ile yapılması anlamına gelir. Aynı zamanda bu türden dosyalar, henüz yeni eklenmiş ve yeterli düzeyde hit sayısına erişmemiş içeriklerin kısa süre içerisinde pek çok kullanıcıya ulaşmasına aracılık eder. Dolayısıyla organik hit arttırma adına RSS türü dosyalar aracılığıyla bu alanda hizmet veren bazı web sitelerinin kullanılması mümkündür.

Klasik ve organik olmayan site tıklanma sayısı arttırma programı veya uygulamalarının aksine Bing, Bundle, Yandex, Google ya da bu alanda en çok tercih edilen Yahoo gibi araçların kullanılarak organik bir şekilde site trafiğinin arttırılması mümkündür. Üstelik son derece kısa sürede sonuç veren bu hit arttırma yöntemi ile arzu ettiğiniz hedef kitleye ulaşmaktan çok daha fazlasına erişim sağlayabilir, ürettiğiniz içerikleri milyonlarca kullanıcıya aynı anda ulaştırabilirsiniz.

1. Bing Webmaster

Sahip olduğunuz web sitesinin Bing üzerinde ön plana çıkması, dünya genelinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmak ve organik hit arttırma adına yapmanız gereken öncelikli olarak Bing Webmaster programına web sitenizi eklemek olmalıdır. Bu işlem için takip etmeniz gereken güzergah:

 1. Bing Webmaster Tools uygulamasını edininiz.
 2. Bu uygulamada hesap oluşturup, giriş işlemlerinizi tamamlayın.
 3. Arayüzün sağ üst bölümünde yer alan “Çark” simgesine tıklayın.
 4. Açılan sayfada “API Erişimi” ve sonrasında “API Anahtarı” sekmelerini takip edin.
 5. Burada üretilen anahtarın kopyalanmasını ilgili butona tıklayarak sağlayın.
 6. Son aşamada Bing URL Submissions eklentisini açarak burada talep edilen bölüme ilgili anahtarı yapıştırın.

2. Bundle

Hit arttırma adına sahip olduğunuz web sitesini zirveye taşıyacak bir diğer yöntem ise Bundle haber aracının kullanılmasıdır. Platforma sitenizi eklemeniz halinde kısa süre içerisinde ziyaretçi sayılarının arttığını gözlemlemeniz mümkün olacaktır. Üstelik Bundle diğer platformların aksine site tanıtımlarının yapılabilmesi için web sitesi sahiplerine son derece asit taleplerde bulunur. Platforma site ekleme işlemleri için:

 1. publushers@bundleheworld.com adresine başvurunuzu gönderin.
 2. Başvuru için metin hazırlarken siteniz hakkında detaylı bilgi vermeyi unutmayın.
 3. Tüm süreç yaklaşık olarak on gün kadar kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.
 4. Sitenizin platforma eklenip eklenmediği hakkında bilgi mail adresinize gönderilecektir.

3. Yandex Zen

Yandex Zen yine organik hit arttırma konusunda sitenizin ön plana çıkmasını sağlayacak yöntemler arasındadır ve Yandex Zen ile kısa süre içerisinde önemli düzeyde hit elde etmeniz mümkündür. Platforma site ekleme işlemlerinin yapılabilmesi adına:

 1. Öncelikli olarak RSS For Yandex Zen eklentisini indirin.
 2. Bir sonraki aşamada publishers@zen.yandex.ru adresine site adı ve adresinin detaylı bir biçimde yazılı olduğu bir metin oluşturun.
 3. Oluşturduğunuz metne web sitenizin hangi ülkede yayın yaptığını mutlaka yazın
 4. Son aşamada Sitenizin Yandex Zen’e eklenmesi isteğinizi talep olarak bildirin ve gönderin.

4. Google News

Google News aracılığıyla hit arttırma yöntemini benimseyebilir ve web siteniz kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcı potansiyeline sahip platformun organik akışı içerisine girmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler:

 1. Öncelikli olarak Google Haberler Yayıncı Merkezi ziyaret edilmelidir.
 2. Gogole Search Console üzerinden sahip olduğunuz haber sitesini onaylamanız ve gerekli teyit işlemlerini tamamlamanız gerekir.
 3. Açılan sayfada “Google Haberler” bölümünden ekleme talebi oluşturun.
 4. Sitenizin URL’si de dahil olmak üzere temel bilgileri girerek “Gönder” butonuna tıklayın.

5. Yahoo

Yahoo RSS aracılığıyla web sitelerinin organik hit arttırma yöntemleri arasında en çok tercih edilen platformlar arasındadır ve buraya site ekleme işlemleri için Bing’de yapılan işlemlerin aynı şekilde takip edilmesi mümkündür. Bing üzerinden yapılan eklemeler Yahoo içinde geçerlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al