Sıkılmalara Son! Evde Yapılabilecek 8 Aktivite Önerisi

Sıkılmalara Son! Evde Yapılabilecek 8 Aktivite Önerisi

Evde fazlasıyla vakit geçirdiğimiz şu günlerde aktivite bulmakta zorlanır hale geldik. Hele ki yeni gelecek olan geçici kapanma ile birlikte tekrardan kafamızda ”Evde ne yapacağız?” sorusunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere bu olumsuz günlerde bir nebze de olsa içinizi ısıtacak ve zamanınızı hızlı hızlı geçirtecek olan aktiviteleri derledim. İyi okumalar dilerim. 

1. Resim Yapmak

İçinizdeki cevheri çıkartmak, şahane vakit geçirmek için yapılabilecek akla ilk gelen şey sanıyorum resim çizmektir. Resim yapmak sıkıntılardan uzak durmanızı sağlamakla birlikte içinizden geçen resimleri çizerek rahatlamanızı da sağlamaktadır.

2.Film İzlemek

Hep izlemek istediğiniz fakat vakit bulamadığınız dizi / filmleri izlemek için en doğru zamanlama pandemi süreci olacaktır. Yapılacaklar kısıtlı olunca en hızlı vakit geçirme yöntemi istediğinizi seyrederek vakit geçirmektir.

3. Spor Yapmak

Hem sağlık için hem de görünüş olarak spor yapmak kendiniz iyi hissettirecek, aynı zamanda kaliteli vakit geçirebileceğiniz bir diğer aktivite önerimdir.

4. Yemek Yapmak

Malum mutfaktan pek çıkamıyoruz artık. Madem sürekli mutfaktayız o zaman yeni tarifler denemek için güzel zamanlama.

5. Kitap Okumak

Vaktin nasıl geçtiğini anlamamak için sürükleyici bir kitap işe yaratacaktır. Kitap okurken vakit geçtiği gibi eğlenecek ve bir alışkanlık kazanmış olacaksınız.

6. Mum Yapmak

Mumlara karşı bir sempatiniz varsa mum yapmak güzel bir alternatif olabilir. İstediğiniz renk ve desende modifiye edebilir odanızın en güzel köşesine yerleştirebilirsiniz.

7. Yabancı Dil Öğrenmek

Bu süreçte kendi geliştirmek mantıklı bir davranış olacaktır. İnternetten araştırma yaparak, video izleyerek kendini geliştirebilirsiniz.

8. Enstrüman Çalmak

Aklınızda olan veya öğrenmek istediğiniz enstrümanları deneyerek bu işe başlayabilirsiniz. İlk başta zorlanacak olsanız da sonrası gerçekten mutluluk verici

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al