Türkiye’de Yapılabilecek 15 Side Hustle (Yan İş) Fikri

Türkiye’de Yapılabilecek 15 Side Hustle (Yan İş) Fikri

Side Hustle fikirleri kapsamında pek çok seçenek ön plana çıkmakta olup bu seçenekler, insanların temel işleri yanında gelir elde edebilecekleri ek işleri kapsamaktadır. Birçok insan, temel işlerinden elde ettikleri gelir ile yaşamını idame etme noktasında çeşitli sıkıntılar yaşamakta ve bu nedenle temel işlerinden kalan zamanlarla ek işler yapmaktadır. İşte Türkiye’de yapılabilecek Side Hustle fikirleri…

1. El İşi Ürünlerin İmalatı

El işi ürünlerin imalatı, farklı alanlarda evde üretimi gerçekleştirilecek ürünler kategorisine girmektedir. Amigurumi başlığı altında oyuncak ve çanta örmek, çini yapmak, basit malzemeler ile obje tasarlamak, el işi ürünler kapsamına girmekte ve insanların ek gelir elde edebilecekleri alanlar olarak bilinmektedir.

2. Evcil Hayvan Bakıcılığı

Evcil hayvan bakıcılığı, evcil hayvanların bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesini kapsamakta olup pek çok evcil hayvan sahibi, bu konuda profesyonel bir şekilde hizmet veren kişilerden destek almaktadır. En iyi yan iş fikirleri kapsamına evcil hayvan bakıcılığını almak olanaklıdır.

3. Borsa Yatırımcılığı

Borsa yatırımcılığı, borsada farklı şirketler üzerinden yatırım yapılmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu bağlamda borsa yatırımcılığında bulunabilir ve temel işlerinize ek olarak yan bir iş elde edebilirsiniz.

4. Fotoğrafçılık

Yan iş fikirleri kapsamında olan bir diğer iş de fotoğrafçılık olarak bilinmektedir. Katalog fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı başta olmak üzere farklı seçenekler bulunmakta olup bu sayede ek gelir elde edebilmektedir.

5. E-Ticaret Yapmak

E-ticaret yapmak, dijital satış yöntemlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Side Hustle fikirleri kapsamında yer alan e-ticaret, üretimi gerçekleştirilmiş bulunan ürünlerin internet üzerinde satılması olarak bilinmektedir. Firmalardan toptan bir şekilde ürün satın alınarak bu ürünler online ortamda var olan prosedürlere göre satılabilmektedir. Bunun yanı sıra bireysel olarak üretim gerçekleştirilerek ürünlerin satışı da sağlanabilir.

6. Takı ve Aksesuar Tasarlamak

Takı ve aksesuar tasarlamak, maliyeti oldukça düşük işlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Eğer bu alanda yeterliliğiniz ve kabiliyetiniz varsa takı ve aksesuar tasarlayabilir ve e-ticaret pazaryerlerinde bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

7. Metin Yazarlığı

Metin yazarlığı, ev ortamında çalışmak isteyen kişilerin yapabilecekleri işlerden bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Uzaktan çalışmak için en iyi işlerden biri olan metin yazarlığı ile web sitelerine ya da sosyal medya hesaplarına içerik üretebilir ve aylık kazancınızı arttırabilirsiniz.

8. Editörlük

Dergi editörlüğü, kitap editörlüğü olmak üzere pek çok türü olan editörlük, uzaktan çalışmak isteyenlerin tercih ettikleri iş kollarından bir tanesidir. Eğer Türkçeye ve dil bilgisi kurallarına hakimseniz bu alanda kendinizi geliştirerek ek gelir elde edebilirsiniz.

9. Grafik Tasarımcılığı

Grafik tasarımı, pek çok ajans tarafından ilgi gören alanlardan biri olmakta ve uzaktan çalışmaya uygunluğu ile insanların dikkatini çekmektedir. En iyi ek iş fikirleri kapsamında yer alan grafik tasarımcılığı için bu alanda verilen kurslara katılabilir ve grafik tasarımcısı olarak çalışabilirsiniz.

10. Cep Telefonu Tamiratı

Cep telefonu tamiratından anlıyor ve bu alanda müşterilere profesyonel bir şekilde hizmet vereceğinize inanıyorsanız cep telefonu tamiratı yapabilirsiniz.

11. Online Kurs Vermek

Online bir şekilde kurs verebilmenizi mümkün kılan internet siteleri bulunmakta olup uzman olduğunuz alanda ek iş fikirleri kapsamında online bir şekilde kurs verebilirsiniz.

12. Teşvik Alarak Hayvancılık Yapmak

Teşvik alarak hayvancılık yapmak, bu alanda düzenli ve sistematik bir şekilde çalışabileceğini düşünen kişiler tarafından ilgi görmektedir. Devlet tarafından verilen teşvikler ile hayvancılık yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

13. Çevirmenlik

Uzmanı olduğunuz bir dilde, bir kuruma bağlı olarak ya da bağımsız bir şekilde çevirmenlik yapabilirsiniz.

14. Kanvas Tablo Hazırlama

Baskı konusunda bilginiz varsa ek iş fikri kapsamında yer alan kanvas tablo hazırlayabilir ve bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz.

15. Köy Malzemeleri Satmak

Köy malzemelerin alım ve satım işlemleri ile ek gelir elde edebilir, bu sayede fazla zahmette bulunmadan ek iş yapabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al