Seksüel Sadizm ve Seksüel Mazoşizm Üzerine Fanteziler

Seksüel Sadizm ve Seksüel Mazoşizm Üzerine Fanteziler

Seksüel Mazoşizm: İnsan doğası gereği cinsel açıdan doyuma ihtiyaç duyan bir canlıdır. Fakat bunu nasıl sağlar? Pek çok kişi için farklı teknikleri vardır. Kimisi pasif kalmayı tercih ederken kimisi de daha aktif rol alarak hazzı yakalamayı amaçlıyor. Keza bunu yaparken acıdan faydalananlar da bulunuyor.

Seksüel Mazoşizm

Peki Bu Konumda Acı Nedir?

Acı, ıkıntı veren bir durumdur ama aynı zamanda da dünyanın zorluklarına karşı önemli bir savunma aracıdır. İlişkide bunu farklı değerlendirebilirler. Mazoşistik ilişkide acı düzeyinin sınırı çok önemlidir, partnerlerin karşılıklı anlaşmaları doğrultusunda dikkatlice sınırlandırılır. Acı zevkin önüne geçmemelidir.

Acı genellikle, şaplak atmak, saç çekmek, göğüs ve kalçaların sıkıştırılması, elektrik şoku vermek, tekmelemek, yumruklamak, ısırmak, kırbaçlamak, vücuda kesikler atmak gibi eylemlerle sağlanmaktadır.

Bu durum genelde ‘efendi-köle’ ilişkisi adı altında da sınıflandırılabiliyor. Acı öğesini içinde barındırmayan Sado-mazoşist ilişki deneyimleri de vardır. Bu tür sado mazoşist ilişkilerde, mazoşist partner için, belirsizlik, utanç, güçsüzlük, çaresizlik, korku gibi duygular ağır basar ve zevk öğesini oluştururken, sadist partner için güçlülük, hükmetme, korku yaratma gibi

duygular zevk öğesini oluşturmaktadır. . Sado-mazoşist ilişkilerin en yaygın fantezilerinden biri köle fantezisidir. Partnerlerden dominant olan efendi, mazoşist olan ise köle olacaktır.

Mazoşist ilişkilerde, ip, halat, zincir, kelepçe, pranga vs. ile ellerin ayakların bağlanması, bu şekilde bir mekâna sabitlenmek ya da sadece bir mekâna sabitlenmek önemli cinsel uyaranlardır.

Bu duruma gözlerin ve/ ve ya ağzın bağlanması şeklinde fantezilerde eşlik edebilir. Mazoşist ilişkilerin önemli zevk unsurlarından biri de aşağılanmaktır. Tabii ki bu tür ilişkilerde karşılıklı rıza olması esas kuraldır. Rızaya dayalılık, hükmeden ve boyun eğen taraflar arasında sınırların kesin olarak çizilmesiyle meydana gelebilir.

Sado-mazoşist ilişkilerde, rızanın karşılıklı olması, sınırların ve acı limitlerinin önceden belirlenmiş olması önemlidir.

ETİKETLER: Mazoşizm, Sadizm, Seks, Seksüel
YAZAR BİLGİSİ
Hilal Tekin
Sağlık, eğlence, motivasyon, bilim! Bizimki yazar aşuresi, kap gel kendini <3
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al