Okullar Açılacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Bakan Ziya Selçuk’tan Açıklama

Okullar Açılacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Bakan Ziya Selçuk’tan Açıklama

Okulların yüz yüze eğitime geçişi ile öğrenciler okulların ne zaman açılacağını araştırmaya başladı.

22 Ocak 2021’de yarıyıl tatiline giren öğrenciler şimdilerde merakla okulların ne zaman açılacağını araştırıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden ‘Okulumu çok özledim diyen kuzularıma artık çok haklısın demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum.’ Dedi. Okullar ne zaman açılacak? Okullar açılacak mı? İşte detaylar…

Okulların bu dönem de yüz yüze eğitime devam edeceği öğrencilerin merak konusu. Korona virüs önlemleri kapsamında yapılan internet üzerinden eğitimin ardından öğrenciler yarıyıl tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce yaptığı açıklamalarda okulların 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime geçebileceklerini öngörmüş, ‘15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz.’ Sözlerini eklemişti.

İşte Bakan Ziya Selçuk’tan yeni açıklama… Okullar açılacak mı?

Bakan Selçuk’tan Yeni Açıklama

Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yeni bir açıklamayı duyurdu. İşte Bakan Selçuk’un açıklaması:

“Okulumu çok özledim” diyen kuzularıma artık “çok haklısın” demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, internet üzerinden bir araya geldiği 81 ildeki öğrencilere,  “15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk daha önce yaptığı açıklamada ’15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var’ demişti.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB); resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları, özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitime ilişkin işlemleri düzenleyen iki ayrı yazıyı illere gönderdi.

Bu yazıya göre, resmi okullarda eğitim alan 8. Ve 12. Sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki bu sınıflara yönelik takviye kurslarında, 12. Sınıf ve mezun öğrenci gruplarına yönelik yüz yüze eğitim 22 Ocak’ta başlatıldı.

Daha Önce Yapılan Açıklama

CNN Türk’te Göksu Öngören Özgür ve Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şöyle konuştu:

Bizim baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde Kabine’nin alacağı kararlara bağlı. Biz aslında çok kontrollü gittik. 15 Şubat’ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var.

15 Şubat’tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye’deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk