Öğrenciler İçin Ek Gelir Kaynağı 16 Para Kazandıran Uygulama

19.02.2021
Öğrenciler İçin Ek Gelir Kaynağı 16 Para Kazandıran Uygulama

Para kazanmak bu devirde her insan için zor bir durum haline gelmiş durumda. Enflasyonun artması, iş imkanlarının azalması, iş bulma durumunda zorluklarının çıkması, işçi alımında var olan azınlıklar gibi sorunların olduğu sürece de iş bulmanın zorlukları gözlerimizin önüne gelmeye devam ediyor. İşin en büyük sıkıntısı ise liseden üniversitenin son anına kadar öğrenci olan, ailesine yük olmak istemese de ailesinden başka geçim kaynağı olmayan kişilerin de bulunuyor olmasıdır. Devletimizin belli başlı sağladığı KYK bursu veya kredisi yardımında bulunuyor olsa da öğrencilerin ihtiyacı asla bitmez.

Gerek öğretmenlerinin istedikleri kitapların pahalılığı, gerek kırtasiye ürünlerinin pahalılığı gerekse okulda harcadıkları paralarla devletin öğrenciler için verdiği katkılar da yetersiz oluyor. Gelin beraber öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak olan, her para kazanmalarını sağlayacak olan hem de sıkıcı ve bunaltıcı günlerinde onlara eğlence sağlayacak olan uygulamaları beraber inceleyelim.

1. Wowapp Uygulaması

Uygulamayı indirip üye olduktan sonra, reklam izleyerek, anket çözerek ve Lords of Mobile gibi oyunlarda görevler yaparak para kazanma uygulamasıdır. Kazancınız dolar bazından uygulamaya işlerken, çekim yapacağınız sırada dolarlarınızı Türk lirasına çevrilmesi ile kazanç sağlayabiliyorsunuz.

2. Para Kazan, Bilgi Yarışması

Kim Milyoner Olmak İster programının içerisinde yer alan sorulara cevap vererek para kazandığınız bir uygulamadır. Kazancınız Türk Lirası bazındandır ve çekimleriniz de Türk Lirası bazından olmaktadır.

3. Bionluk

Grafik & Tasarım, internet reklamcılığı, yazı & çeviri gibi dallarda iş verenlerin bulunduğu, en düşük 10 Türk Lirası kazandığınız bir uygulamadır. İş verenlere sizin teklif sunduğunuz gibi, iş verenler de sizlere özel teklifler sunabilir; iş bittikten hemen sonra da anlaştığınız parayı hesabınıza göndermektedirler.

4. Cevapla Kazan

Sadece anket çözerek 1 Türk lirasından 10 Türk lirasına kadar kazanç sağlayabileceğiniz bir uygulamadır.

5. İdle Empire

Site içerisinde bulunan görevleri yaparak dolar bazında para kazandığınız bir uygulamadır. Site içerisine sosyal medya hesaplarınızı ekleyerek, steam ve discord gibi kanallarda farklı görevler yaparak para kazanmanız mümkündür.

6. Big Time Cash

Wowapp uygulaması gibi oyunlar oynayarak para kazancı sağladığınız bir uygulamadır.

7. Foap

Her zaman kendi fotoğraflarınızı çekmezsiniz, bazen bir manzara sizi büyüler ve bu manzaranın telefonunuzda bulunmasını da istersiniz. Bu uygulama sayesinde çektiğiniz fotoğrafları açık arttırma ile satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

8. Sweat Coin

Okuldan eve, evden gezmeye, okuldan gezmeye derken gün boyu binlerce adım atarız. Adım atarken para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır.

9. Bounty

Haftalık olarak en az 400 TL kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Görev yaparak ve anket doldurarak her görev başına 7 – 8 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

10. Shoplink

Avmlerden aldığınız fişleri uygulayama yükledikçe %10’unu burada biriktirecek ve sonra da parayı istediğiniz mağazada kullanabileceksiniz.

11. Musicxray

Her gün Youtube, Spotify gibi platformlardan müzik dinleriz. Bunlar yerine bu site içerisinden müzik dinleyerek haftalık 300 – 400 Tl arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

12. Text Broker

Kelime başına 7,2 sent kazanmanızı sağlayacak, içerisinde belli başlı görevleri olan bionluk benzeri bir sitedir.

13. Shutterstock

Basit fotoğraflar çekerek, site içerisinde üye olup, dünyanın her yerinden alıcı bulunabilen bir sitedir.

14. 2captcha.com

Captcha yani robot musunuz anketlerini doldurarak saate 1 dolar kazandığınız bir sitedir.

15. Playtestcloud.com

Site içerisinde bulunan oyunları oynayarak saatte 285 TL kazandıran sitedir.

16. Adwallet

Sadece reklam izleyerek 50 sent ila 3 dolar arası kazanç sağlayabileceğiniz bir sitedir.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.