Korona Virüs Kapitalist Düzene İtaat Ediyor

Korona Virüs Kapitalist Düzene İtaat Ediyor

EK VİTAMİN DESTEĞİ HAYATIMIZ İÇİNDE

Küresel bir salgın olan covid 19 tüm dünyayı ele geçirmiş bir şekilde insanları öldürmeye devam ediyor.

Her gün gündeme aşı çalışmaları gelmekteyken bir yandan da çoğu insan bu virüsün komplo olduğunu ve kapitalist düzen içerisinde rolünü çok iyi oynadığını söylüyor.

Hayatımızın parçası olan, bu virüsle yaşamayı artık alışkanlık haline getirdiğimiz düzenimizin bir parçası haline gelen ve beraberinde bir çok ilaç ve ek vitaminleri hayatımıza sokmayı başarmıştır.

Çoğu doktor ve sağlık üzerine deneyimleri olan insanlar, ilaç fabrikaları vb. kurumsal şirketler bu tür ek vitamin takviyelerini kullanmamızı öneriyorlar ve bağışıklığımızı güçlendirerek bu virüse yakalanmayacağımızı ya da en az hasarla atlatabileceğimizi ifade ediyorlar.

Bu zamana kadar hastalanan ve bir çok bağışıklık kazanmış kişi sadece bu ek vitaminlerle mi atlattı ? Bunun cevabına kolaylıkla hayır denebilir çünkü çoğu vitamin pahalı ve insanların alım gücü karşılamıyor. Bu bağlamda yukarıda ifade ettiğimiz gibi bu süreç planlı ve sistemli bir şekilde mi ilerliyor?

Bitki ya da pastil veyahut daha kapsamlı bir ifade ile gün içi direnç kazanma kapsülleri beraberinde daha fazla ilaç karşımıza çıkıyor ve pazarlanma şekilleri o kadar güven verici yapılıyor ki insanlar içeriğini araştırmadan ne olduğunu bilmeden alıp kullanıyorlar çünkü insanlar ölümden korkuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde karşımıza bu kadar bize, vücudumuza zarar vermeyecek vitaminler ekranlarımızda bu kadar dönmüyor , karşımıza çıkmıyordu fakat gün geçtikçe hastalık artıp yayıldıkça almamızı istedikleri ilaç vari kutular artmaktadır. Halbuki yaşamız boyunca bir çok hastalığa kapılabiliriz bir çok enfeksiyonel rahtasızlıklar geçirebiliriz bunları göz önünde bulundurur isek neden ekranlarımızda yaşamımız boyunca bizi sağlığa itecek vitaminler bu kadar önerilmiyordu?

İşin özü olarak fırsatçılık yaratılıyor insan üzerinden maddi ve manevi bir sömürü yapılıyor. İnsanların ölümü söz konusu olduğu bu konuda kapitalist sistem dahi çok düzenli bir şekilde devam ediyor.

Sonuç olarak insan hayatı epeyce ucuzlaştı. İşine gitmesi gerekirse ölümle yüz yüze geliyor. İyi beslenmez ise ölümle yüz yüze geliyor. İyi bir bakım gösterip göremiyorsa ölümle yüz yüze geliyor. Ölüm bu kadar kolaysa bu dünyada yaşamak ya da yaşatmak içinde çok çaba gerekmiyor ve gösterilmiyor.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Tuğçe Çoban
Kocaeli Üniversitesi/Gazetecilik     İletişim: tucecoban23@icloud.com    
YORUMLAR

  1. Fatih sarı dedi ki:

    Bilgilendirmeler için teşekkür ederim

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al