İYİ Parti’de Neler Oluyor? Milletvekili, Meral Akşener’in Hesaplarını İnceletti İddiası!

İYİ Parti’nin, dün mecliste yapılan grup toplantısı ilginç konuşmalara sahne oldu. Genel Başkan Meral Akşener’in, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Antalya Milletvekili Uğur Poyraz hakkında ‘imalı’ açıklamalarda bulunduğu iddia ediliyor. İYİ …

İYİ Parti’de Neler Oluyor? Milletvekili, Meral Akşener’in Hesaplarını İnceletti İddiası!

İYİ Parti’nin, dün mecliste yapılan grup toplantısı ilginç konuşmalara sahne oldu. Genel Başkan Meral Akşener’in, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Antalya Milletvekili Uğur Poyraz hakkında ‘imalı’ açıklamalarda bulunduğu iddia ediliyor.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, partisinden istifa ederek AK Parti’ye katılmıştı. İYİ Parti’de henüz istifanın şoku atlatılamamışken, iki milletvekili hakkındaki iddialar ise ortalığı iyice karıştırdı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Meral Akşener dün konuşmasında Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’ı hedef aldı. Dikbayır, Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham ediliyor. Poyraz ise Akşener’in aleyhinde ve özel kalemi hakkında konuşmakla eleştiriliyor. Poyraz’ın AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nun milletvekili olmasını sağladığı da ileri sürülüyor.

Dikbayır, hem partiye hem de savcılığa başvurarak, soruşturma açılmasını isteyeceğini belirterek, şöyle dedi: “Bankaya başvurulsun. Hangi şubeden, hangi memur araştırdı, açığa çıksın. Böyle bir şerefsizlik olur mu? Suç bu. Genel başkan dedikodular ve kumpaslar içinde kaldı. Belediyelerle iş yaptığım yalan. Çıkarsınlar en ufak bir şey varsa. Milletvekilliğinden istifa ederim. Ben partinin kurucularındanım. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyorum.”

Poyraz ise “Beni kastettiğini düşünmüyorum. Üzerine alınacak bir durum yok” dedi. Poyraz, Hatipoğlu’nun iki buçuk yıldır İYİ Parti’de siyaset yaptığını ve temayülden çıkarak, milletvekili seçildiğini ifade etti.

İki ismin de kısa sürede içinde partiden istifa edebileceği iddia ediliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.