Instagram Geçici Kapatma ve Kalıcı Olarak Silme 2021

28.04.2021
Instagram Geçici Kapatma ve Kalıcı Olarak Silme 2021

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram; her geçen gün yeni üyeleri bünyesine alırken her geçen gün de bünyesinden hesapları silmeye başlamış durumdadır. Değişik sebepleri bünyesinde barındıran Instagram geçici ya da kalıcı olarak silme eylemlerinde ise herkesin aklında birkaç soru belirmeye başladı.

Instagram kapatma ve Instagram silme konularına ise cevap vermek için ufak çaplı bir araştırma yaptım sizler için. Gelin hep beraber nasıl yapacağımızı inceleyelim.

Instagram’ı Geçici Olarak Kapatmak

Hesabı geçici olarak kapattığınızda profil fotoğrafınızdan beğenmelerinize kadar her şey yeniden hesabınıza giriş yapıncaya kadar gizlenir. Yani tamamen hesabınız silinmez Instagram platformundan.

Geçici Olarak Kapatmak için:

  • Instagram’a mobil tarayıcı ya da bilgisayardan giriş yapın. (Geçici olarak hesabınızı uygulama üzerinden kapatmanız mümkün değildir çünkü)
  • Sağ üst kısmındaki simgesine tıklayın ve Profili Düzenleyi seçin.
  • Ekrandan aşağıya inin, sağ alttaki ‘Hesabımı Geçici Olarak Kapat’ seçeneğine tıklayın.
  • ‘Hesabını Neden Kapatıyorsun?’ sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği yalnızca menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
  • Hesabı Geçici Olarak Kapata tıklayın. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Yani şifrenizi ve kullanıcı adınızı bilmeniz gerekir.

Kolay bir yoldan bu dediklerimi uygulamak için ise: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ bu linki kullanarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram’ı Kalıcı Olarak Kapatma

Geçici olarak kapattığınız zaman Instagram’da bıraktığınız tüm her şey aynı yerinde duruyor vaziyetteydi lakin tamamen kapattığınız anda o kullanıcı adına dair olan her şey birden silineceğini unutmamanız lazım.

Kalıcı Olarak Kapatmak için:

Böylece hesabınız komple kapanmış olacak.

ETİKETLER: Hesap, Instagram, Kapatma, Silme
YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.