Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nedenleri ve Çözümü (Android-IOS)

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nedenleri ve Çözümü (Android-IOS)

Instagram’da son zamanlarda birçok kez bu hatayla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu hatanın genel sebebi Instagramın son zamanlarda yapmış olduğu güncellemelerden kaynaklıdır. Fakat bu hatayı alabilmenizin tek nedeni bazen bu olamayabiliyor. Peki kullanıcıların Instagram akış yenilenemiyor hatasını almasının sebepleri neler?

1. İnternet Bağlantısının Olmaması-Zayıf Olması

Eğer internetinizde bir kesinti yaşarsanız bu hatayı almanız kaçınılmaz. Aynı zamanda modeme oldukça uzak bir mesafede iseniz Instagram akışı yenilemeye çalışsa bile bazen bunu başaramayabiliyor. Bu hatayı alanların bağlantılarını kontrol etmelerinde fayda var.

2. Instagramdan Kaynaklı Sorunlar

Kullanıcılar bu hatayı aldıklarında genelde kendilerinden kaynaklandığını düşünseler de bu hatanın sebebi bazen Instagramın kendisi olabilmektedir. Bu sorun Instagramın yapmış olduğu güncellemelerden meydana gelebilir. Bu durumda yapmanız gereken en iyi şey uygulamayı silip tekrardan yüklemenizdir.

3. Telefon Önbelleğinde Yaşanan Sıkışmalar

Bu sorunun yaşanmasının sebeplerinden biri ise telefonun kendi kendine oluşturduğu sorunlardır. Yaşadığınız sorun yukarıdaki iki maddeden kaynaklanmıyorsa, telefonunuzun ayarlarından Instagram uygulamasını açıp Önbelleği temizle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Instagram Akış Yenilenmiyor Hatası alma sebeplerinden biri de budur.

Android Cihazlarda Akış Yenilenemedi Hatasının Kesin Çözümü

Eğer yukarıdaki 3 maddeyi de uyguladınız ve bir sonuç alamadıysanız, Android telefonuz üzerinden Ayarlar kısmına gidin. Bağlantılar kısmına tıklayın. Hangi Wifi’den bağlanıyorsanız üzerine basılı tutun ve ağı değiştir deyin. Ardından Gelişmiş seçenekleri göster deyip İp ayarlarını statik pozisyona getirin. DNS 1 yazan yerin üstüne basarak 8.8.8.8 yazın. Ardından DNS 2’ye basıp 8.8.4.4 yazın ve kaydet deyip Instagram uygulamasına tekrardan girmeye çalışın.

IOS Cihazlarda Akış Yenilenemedi Hatasının Kesin Çözümü

IOS işletim sitemine sahip telefonu olanların yapması gereken işlemler ise sırasıyla, ayarlar kısmına gidin. Wifi bağlantılarına tıklayıp, kullandığınız Wifi isminin üstüne basılı tutun. Ardından DNS yazan kısma basıp, 8.8.8.8 olarak değiştirin ve kaydedin.

Hala Aynı Hatayı Alıyorsanız

Yukarıdaki tüm maddelere uygulamanıza rağmen bir sonuç alamadıysanız. Kötü bir sonuçla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Eğer başka bir cihazdan şifreniz değiştirildiyse yüksek ihtimal bu hatayı alacaksınız. Başka bir olasılık ise Instagramın hesabınızı kapatmış olma ihtimali. Tüm bunlardan eminseniz mutlaka Instagram yetkilileriyle iletişime geçin.

YAZAR BİLGİSİ
Melike Vural
Yazmak, çizmek, okumak ve keşfetmek için dünyaya gelmiş biri. Hedef yoksa sınır da yoktur!
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com