Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

HGS Bakiye Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır? HGS Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi otoyollarda ayrıca köprülerde durmaya gerek kalmadan ödeme yapmayı ayrıca hızlı bir şekilde geçmeye olanak sağlayan …

HGS Bakiye Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır? HGS Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi otoyollarda ayrıca köprülerde durmaya gerek kalmadan ödeme yapmayı ayrıca hızlı bir şekilde geçmeye olanak sağlayan pratik bir sistem. HGS sisteminde yer alan plaka tanımlama sistemi sayesinde araçla yapılan geçişlerde gereken ücretler bakiyenizden tahsil edilir. Milyonlarca vatandaş HGS bakiyelerinde ne kadar kaldığını ayrıca kalan bakiyeyi nasıl öğreneceğini merak ediyor. Peki, HGS bakiye sorgulama işlemi nereden ayrıca nasıl yapılır?

Türkiye’de milyonlarca vatandaş tarafınca kullanılan HGS otoyollarda geçişleri hızlandıran ayrıca trafiği azaltan bir sistemdir.

Paralı otoyollardan ayrıca köprülerden geçişler için gerekli olan ücretlerin HGS aboneliğinize yapacağınız yüklemeler üzerinden tahsil edilmesiyle gerçekleşmesi devamında pek çok vatandaş HGS’sinde ne kadar para kaldığını merak ediyor ayrıca bakiyesini nasıl sorgulayacağını araştırıyor. Gelin birlikte HGS bakiyenizi nasıl sorgulayacağınızı inceleyelim.

HGS Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

  • İlk olarak hgsmusteri.ptt.gov.tr internet adresini açın.

  • Ardından Müşteri Hizmetleri Giriş seçeneğine tıklayın ayrıca e-posta ayrıca şifrenizle giriş yapın. Aynı işlemi e-devlet şifrenizle de gerçekleştirebilirsiniz.

  • Son olarak müşteri hizmetleri sayfasından kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra HGS bakiye sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonla HGS Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

HGS Çağrı Merkezini arayarak bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 0 850 460 60 60 nolu telefonu aramanız yeterlidir.

e-Devlet Üzerinden HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlete girdikten sora HGS bakiyenizi sorgulamak için (https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf) linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek için PTT’nin sistemi üzerinde kaydınızın olması gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.