HaberTürk yazarı Par: Acun Ilıcalı’nın dijital platformu Exxen ölü doğacak bir proje, tutmaz

HaberTürk gazetesi yazarı Kübra Par, Acun Ilıcalı’nın kuracağı Exxen isimli dijital platforma ilişkin olarak, “Hayırlı olsun ama bence ölü …

25.09.2020
HaberTürk yazarı Par: Acun Ilıcalı’nın dijital platformu Exxen ölü doğacak bir proje, tutmaz

HaberTürk gazetesi yazarı Kübra Par, Acun Ilıcalı‘nın kuracağı Exxen isimli dijital platforma ilişkin olarak, “Hayırlı olsun ama bence ölü doğacak bir proje, tutmaz” görüşünü savundu.

Par, “Netflix ve Amazon Prime gibi dünya devleri varken içeriği son derece sınırlı bir platforma kimse para ödemek istemez. Kaldı ki dijital platformlara daha çok gençler üye oluyor. Yeni kuşak dünyaya açık, yabancı dizileri sevdikleri için çoğu Netflix’i ya da internetteki kaçak yayınları tercih ediyor. Bir de Türk platform için her ay harçlıklarından kesmezler.” düşüncesini dile getirdi.

HaberTürk gazetesi yazarı Kübra Par’ın yazının devamı ise şu şekilde;

ACUN’UN EXXEN’İ BAKKAL DÜKKANI GİBİ KALIR

“Netflix’in 2020 yılında sadece yeni içerikler için ayırdığı bütçe 17.3 milyar dolar yani yaklaşık 130 milyar TL. Amazon Prime ise 8 milyar dolar ayırmış bu işe. Toplam bütçelerini hayal dahi edemediğimiz bu dev şirketler karşısında Acun’un Exxen’i bakkal dükkanı gibi kalır.

REYTİNGİNE ALDANMASIN

Televizyonda yaptığı yarışma programlarının reytingine aldanmasın. 82 milyonluk ülkede hemen herkesin evinde televizyon var ama koca Netflix’in bile Türkiye’deki üye sayısı 2 milyonun altında.

MANKEN YARIŞMASI YAPARAK REKABET EDEMEZSİNİZ

Ayrıca Bakınız:  DİSK'ten, evden çalışmanın hukuku ve sağlığı hakkında bilgilendirme videosu

Zaten daha önce denendi ve tutmadı. Blue TV ve Puhu TV gibi örnekler Netflix’in yanına bile yaklaşamadılar. Her gün onlarca yeni dizi, film, belgesel ekleyen yabancı rakiplere karşı 6 ayda bir dizi çekerek, manken yarışması yaparak rekabet edemezsiniz.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.