En İyi Oyuncu Koltuğu – Oyuncu Koltuğu Önerisi 2022

En İyi Oyuncu Koltuğu – Oyuncu Koltuğu Önerisi 2022

Bilgisayar başında zaman geçiren insanların, bilgisayar başınca zaman geçirme süreleri arttıkça daha rahat ve konforlu koltuklara ihtiyacı da aynı oranla artıyor. Oyuncu koltuğu kimleri için bir lükstür, ancak oyuncular, yazılımcılar ve geliştiriciler için durum tam olarak öyle sayılmaz. Onlar için bir ihtiyaç ve bunun nedeni tamamen sekdörel bir durum.

Gün boyu kalitesiz ve ucuz bir koltukta oturmak neredeyse mümkün değil. Bu durumu mümkün olarak düşünsek bile sağlık problemleri baş gösterebilir. Örneğin ucuz ve kalitesiz koltuklarda yaşanılan problemlerden bazıları şunlardır; Sırt ağrısı, sertlikten kaynaklı yanma hissi ve omuzlarda eğrilik.

Dolayısıyla bilgisayar başında çok fazla zaman geçiren gamer ve yazılımcıların en çok dikkat etmesi gereken konu koltuğun rahat olmasıdır. Tabii sadece bir gamer iseniz sadece rahatlık sizi kesmemeli, ayrıca oyundaki gösterişiniz koltuğa da yansımalı ve şık bir koltukla oyun keyfini yaşamalısınız.

Oyunlar 1980’lerde popülerlik kazanmaya başladıklarında koltuğa olan talep veya ilgi şuan ki kadar değildi. Bunun en büyük nedeni ise atari oyunlarını bir ekranın karşısında oynamak zorunda olmamanız. Şuan oyuncu koltuklarına bu kadar yoğun ilginin olma nedeni oyunların bir ekran karşısında oynanması ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olmaları.

Bir gamer olmasanız bile, muhtemelen oturup çok fazla zaman geçirirsiniz bu oyunlarla. Günümüzde çok sayıda yetişkin insan, günde 8 saatten fazla masa başında oturmalarını gerektirecek işe sahip. Ve bu iş hayatının yanı sıra birde evdeki hayatları söz konusu. İşten çıktığınızda bilgisayar başında da video oyunlarını oynamak isteyebilirsiniz.

Çağımızın getirileriyle hem işte hemde evde bilgisayar başında çok fazla zaman geçiriyoruz. Bu yüzden bu yazı bu kadar uzun, size en iyi koltuk deneyimini yaşatacak bir liste için az bile. Dilerseniz oyuncu koltukları ile alakalı kafanıza takılabilecek diğer başlıklara geçelim ve sizde listemizdeki size uygun en iyi oyuncu koltuğunu nasıl seçersiniz bunu daha iyi kavrayın.

Oyun Koltuğu ile Ofis Koltuğu Arasındaki Fark

Çoğu oyuncu koltuğu farklı bir tasarıma sahiptir. Birçok modern oyuncu koltuğu yarış arabası görünümüne sahiptir. Yüksek sırtlı, uzun kolçaklı ve bel destekli. Bunun en temel nedeni vücudunuzun hareketli yerlerini yaslamaktır. Oyun oynarken daha iyi bir deneyim yaşamanız için çok önemli şeylerden sadece 3’ü bunlardı.

Bahsi geçen özellikler oyuncu koltuğunu oyuncu koltuğu yapan esas unsurlardır. Oyuncu koltuklarının bir diğer özelliği de konforudur. Daha kalın ve kaliteli süngerler kullanılır. Bu hem konforu hem de rahatlığı bir arada sunar.

Ofis koltuklarında ise durum oldukça farklı, ofis koltukları daha hafif ve sade bir görünüme sahiptir. Elbette ofis koltuklarının da sağladığı bazı konforlar olabilir ama bu kesinlikle bir oyuncu koltuğu deneyimi yaşatamaz. Ofis koltuklarının veya sandalyelerinin asıl özelliği fiyat performans ürünü olmasıdır.

Genel olarak şirketler tarafından kullanılırlar bu yüzden en fazla önemsenen şey fiyatıdır. Baktığınız zaman yüzlerce hatta binlerce çalışana sahip şirketler var ve çalışanlarının işi bilgisayar başında çalışmak. Yüzlerce personele oyuncu koltuğu almak bir şirketin bütçesini aşar ve dolayısıyla ona alternatif olan ofis koltukları tercih edilir.

Tüm Oyuncu Koltukları Aynı mıdır?

Bir çok oyuncu koltuğu aynı özelliklere ve tasarıma sahip olsa da kesinlikle hiçbirine aynı diyemeyiz. Genel kalite, konfor düzeyi, stil, tasarım ve maliyet dahil olmak üzere, modelden modele pek çok şey değişebilir. Bir sandalye seçerken, satın almadan önce tüm özelliklerini, avantajlarını, eksilerini ve artılarını göz önünde bulundurmak istersiniz.

Neyse ki biz sizin için bu zor işi hallettik. Listemize tüm oyuncu koltuklarının, kullanıcıları tarafından yaşanan deneyimlerini göz önünde bulundurarak artıları ve eksileri şeklinde aşağıya ekledik. Bazı sandalyeler yaşı küçük olan oyuncular için idealdir bazı sandalyeler ise büyük beden veya genç oyuncular için idealdir.

oyuncu koltuğunu ne için kullanacağınıza ve hangi özelliklerin sizin için önemli olduğunun kararını verin. Maliyet faktörü mü? Yoksa konfor unsuru mu? Ancak, karar verirken en ucuz oyuncu koltuklarını içerisinde bulunduran bir liste hazırladığımızı da unutmayın. Zaten listemizin esası en ucuz oyuncu koltuklarını bir araya getirmekti.

1. DXRacer FD101/N

  • DXRacer FD101/N Fiyatı: 1.700 Türk Lirası

2. Cougar Armor

  • Cougar Armor Fiyatı: 1.300 Türk Lirası

3. XDrive RGB AKINCI

  • XDrive RGB AKINCI Fiyatı: 1.800 Türk Lirası

4. XDrive Savaş Takımı ATAK II

 

  • XDrive Savaş Takımı ATAK II Fiyatı: 1.300 Türk Lirası

5. XDrive ANKA

  • XDrive ANKA Fiyatı: 1.200 Türk Lirası

6. Cougar Armor Titan

  • Cougar Armor Titan Fiyatı: 2.200 Türk Lirası

7. SecretLab Omega

  • SecretLab Omega Fiyatı: 2.000 Türk Lirası

8. Sharkoon SKILLER SGS5

  • Sharkoon SKILLER SGS5 Fiyatı: 4.800 Türk Lirası

9. Calitte Titan

  • Calitte Titan Fiyatı: 1.000 Türk lirası

10. Gigabyte AGC300

  • Gigabyte AGC300 Fiyatı: 1.900 Türk Lirası
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al