Türkiye’de İnsanların En Çok Hayalini Kurduğu 23 Şey

Türkiye’de İnsanların En Çok Hayalini Kurduğu 23 Şey

Hayali kurulan şeyler: Herkesin ileride yapmayı düşündüğü bir hayalî mutlaka vardır. Kimi çok zengin olmayı hayal ederken, kimisi  aşık olmanın hayalini kurabilir. Hayal etmek kişiyi ayakta tutan güçlü bir bağdır. Bir gün halini kurduğu işine sahip olmak için canla basla çalışırsın. Ya da çok güzel pembe panjurlu bir ev hayal eder. Hayallerinizi birlikte sıralayalım.

1. Çok Para Kazanmak

Kim parayı sevmez ki değil mi? Günümüz de para her kapıyı açıyor. Herkes bir gün zengin olacağı, çok para kazanacağı hayalini mutlaka kurar.

2. Kariyer Hayalim

Günümüz gençlerin en çok kurduğu hayal olarak birinci sırada yer alır. Çok güzel bir kariyer sahibi olmak. Ya bir yerde müdür, Seo olmak ya da Dünyanın en iyi şirketlerinde yerini almak.

3. Aşkınızla Birlikte Olmak Sizin Hayaliniz

Hayal kurduğunuz kişi ile evlenip yuva kurmak ve birlikte uzun bir yaşamak sizin hayaliniz olabilir. Elbette herkesin hakkıdır birlikte uzun süre aşkınızla hayat kurmanız.

4. Sağlıklı Olma Hayali

Evet kimileri öyle hastalıklarla boğuşuyor ki, onun tek hayali bir gün sağlığına kavuşup belki yürümek, belki konuşabilmek yada rahat nefes alabilmek.

5. İstediğiniz Yerdeki Üniversiteyi Okumak Hayaliniz

İstanbul ,Boğaz içi Üniversitesi mezunu, ODTÜ mezunu gibi güzel isimler yapmış bir okuldan mezun olmak yine her gencin hayalidir. Uzun sürecek hayat yolculuğunda

6. Ev Sahibi Olma Hayali

Ev sahibi olmayı  hayal eder. Bunun için dualar ederiz. Allahtan isteriz dünyada mekan sahibi olmayı arzularız. Her kesin hayalinde olan bir duadır bir ev sahibi olmak.

7. Yurt Dışına Çıkma Hayali

İçten içe yurt dışı hayali sarar sizi ve dua edersiniz. Çabalarsınız. Yurt dışında bir isim olsa orda okusam orda bir eş  bulsam kendimize diye ve harekete geçmeniz an meselesidir.

8. Evinin Eşyalarını Değiştirme Hayali

Ev eşyalarını yenileme , annelerimizin duasıdır, ah şu koltukları bir yenilesem diye dua eder kendince.

9. Evlat Hayali

Kimi insanların evliliklerinde meyvesi olan çocuk sahibi olmasını çok arzular. Ama bir nedenden dolayı bu istek gerçekleşmez ve duaya sarılır. Kişinin içten içe hayalidir çocuğunun olması ve bunun gerçekleşmesi icin bir takım çözüm yoları arar kendince.

10. Çocukların Hayali Olan Oyuncaklar

Çok masum bir hayaldir çocukların hayali. Bazen futbol topu, bazen bir bebektir hayalindeki .

11. Proje Geliştirme Hayali

Proje geliştirme alanında kariyer sahibi olmak istersiniz. Muhteşem bir projede çalışarak kendinizi kanıtlamak ve daha iyi yerlerde çalışmaktır bazen hayalleriniz ve bunun için önünüze çıkan tüm sorunları aşmak icin çabalarsınız.

12. Astronot Olma Hayali

Kimilerinin hayali Astronot olmaktır. Büyüyünce ne olacaksın diye sorulduğu zaman Astronot olacağım denir göğsünü gere gere. Çoğu çocuğun hayalinde kalır yalnızca ve hep hayal olarak hatırlanır.

13. Yeni Yerler Keşfetme Hayali

Bazı insanlar yeni yerler keşfetmeyi sever. Dünyayı karış karış gezerek farklı hiç görülmemiş yerleri görüp ayak basılmamış yerleri keşfetmeyi ister ve bunun için  çabalar.

14. Ay’a Ya Da Mars’a Gitme Hayali

Hepimizin son zamanlardaki hayali olan Marsa gitmek yada Aya gitmek artık hayal olmaktan çıkıyor. Mars yolcuları kalmasın. Geri dönüşü olmayan tek biletli Mars yolculuğu için ilk adımlar atılmaya başlandı bile.

15. Dalgıç Olma Hayali

Denizlerin derin yerlerine giderek, denizin derinliklerini görmeyi arzular insan. Bu insanın doğasında vardır. Yeni  yerler görmek keşfetmek .Denizin derinliklerini görmek ve dalgıç olmakta birilerinin hayalidir.

16. Bioteknoloji Hayali

Bioteknoloji beden üzerinde geliştirilecek olan ve hastalıklara karşı teknolojik yaklaşımla çözümler bulmak bazılarının hayalidir. Doktorların hayallerinin arasında sağlık üzerine teknolojiyi kullanarak ilerlemek vardır meselaa.

17. Lösemi Hastalığına Çare Bulma Hayali

Lösemiden yıl içerisinde dünya genelinde o kadar çok ölüyor ki ,Doktorlar ,Lösemiden çocuklar ölmesin diye  sağlıkla ilgili daha çok ilerlemek isterler.

18. Kadınların Ve Çocukların, Masum Hayvanların, Şiddet Görmediği, Haksızlığa Maruz Kalmadığı Bir Hayatın Hayali

Günümüz toplumunda çocuk, kadın genç yaşlı demeden  zarar görmekte öldürülebilmektedir. Masumun zarar görmediği bir toplum hayali her insanın hayalidir.

19. Ayakları Olmayanların Yürüme Hayali

Ne kadar basit bir hayal bize göre değil mi? Ama bizim için sıradan olan  bu durum kimilerine hayaldir.

20. Anne Babaların Evlatlarının Büyüdüğünü Görme Hayali

Nasıl masum ve güzel bir hayaldir. Dünyaya gelmiş evladının büyüdüğünü görmek her anne babanın hayalidir.

21. Genç Erkeğin Askere Gitme Hayali

Erkek çocukların asker olmak istemesi eline silah alıp asker görünümü delikanlıların hayalidir.

22. Kimsesiz Çocukların Yuva Hayali

Çoğu çocuğun anne babasını beğenmediği zulüm ettiği bu zamanlarda bu masumların anne babasının ailesinin olduğu bir yuva hayali kurar.

 23. Pilot Olma Hayali

Bulutlarda uçarak seyahat etmek ve uçağın kullanıcısı olmak. Kimilerinin en güzel hayallerindendir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.