Cumhuriyet Halk Partisi: “Asgari Ücret Minimum 3.100 TL Olmalı”

CHP, 2021 yılı asgari ücretin yeni yılda minimum 3 bin 100 TL olması gerektiği önerisini kamuoyuna duyurdu. Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk …

Cumhuriyet Halk Partisi: “Asgari Ücret Minimum 3.100 TL Olmalı”

CHP, 2021 yılı asgari ücretin yeni yılda minimum 3 bin 100 TL olması gerektiği önerisini kamuoyuna duyurdu.  Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi’nden yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

* Acı reçete asgari ücretle geçinen vatandaşlara kesilmemeli. Açlık sınırının altına mahkum edilen emekçi refaha ermeli.

* Ülkemizde çalışanların yüzde 43’ü asgari ücret ile geçiniyor. Ülkemiz için asgari ücret bir taban değil, temel geçim kaynağı haline gelmiştir.

* Acı reçeteyi asgari ücretle geçinen vatandaşlara kesemezsiniz. Açlık sınırının altına mahkum edilen emekçinin daha iyi geçinebilmesi için asgari ücret önerim en az 3 bin 100 TL.

** 2000’de bir asgari ücret ile 13 gram altın alınabiliyordu, 2010’da 10 gram, bugün ise 5 gram. İşçiyi yoksullaştırdılar. İşçimiz daha iyi şartları hakediyor.

* Elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar. Enflasyon rakamları. Bunların hepsi asgari ücretle geçinen vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Asgari ücrete en az bu zamlar kadar zam yapılmalı!

* Saray’da israf ve şatafat devam ederken alın teri ile çalışan milyonlarca insanımız açlık ve sefalete terk edilemez. İnsanca yaşam için asgari ücret önerim en az 3 bin 100 TL.

* Asgari ücrete sadece zam yetmez, asgari ücretliden vergi de alınmamalı.

ETİKETLER: Asgari Ücret, CHP, En Az
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al