Böbreğiyle Telefon Alan Genç Yatalak Kaldı!

Böbreğiyle Telefon Alan Genç Yatalak Kaldı!

Çin’de 2011 yılında iPad2 ve telefon almak için böbreğini yasa dışı yollarla satan genç, böbrek yetmezliği nedeniyle ömür boyu yatağa mahkum oldu. 17 yaşında internet üzerinden 3 bin 200 dolara böbreğini satışa çıkaran Wang Shangkun, Hunan eyaletinde sağ böbreğini aldırmak için yasa dışı bir ameliyat geçirdiğini ve ameliyatın yerel bir hastanede çalışan iki doktor tarafından gerçekleştirildiğini ifade etmişti. Shangkun, ameliyatın ardından aldığı para ile bir iPad2 ve bir iPhone 4 telefon satın almıştı. Olayın ortaya çıkmasıyla 9 kişi tutuklanarak, Shangkun’un ailesine 300 bin dolar ödenmesine karar verildi.

HER GÜN DİYALİZE GİRİYOR

Yasadışı yollarla yapılan ameliyatın ardından detaylar da ortaya çıktı. 9 kişi tutuklanırken, 5’i kasıtlı yaralama ve organ ticaretiyle suçlandı, suçlananlar arasında cerrah, komisyoncu, ameliyathaneyi kiralayan kişi ve çevrimiçi sohbet aracılığı ile organ arayan kişiler de yer aldı.

Şu anda 20’li yaşlarının ortasında olan Wang Shangkun’da ameliyatın sağlıksız koşullarda gerçekleşmesi ve ameliyat sonrası yetersiz bakım nedeniyle organlarında enfeksiyon meydana geldi. Böylece böbrek yetmezliği başladı. Durumunun giderek ağırlaşması sonucu yatalak hale gelen Shangkun, her gün diyalize giriyor. (İHA)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk