Bigbang ve BTS Üyesi 12 Kişi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bigbang ve BTS Üyesi 12 Kişi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dünyaca ünlü k-pop gruplarından olan, Bigbang ve BTS gruplarının üyeleri hakkında ne biliyorsunuz? BTS grubu JK, Jimin, Suga, V, RM, Jin ve J-hope olmak üzere 7 kişiden oluşmaktadır. Bigbang ise GD, Taeyang, Daesung, T.O.P ve Seungri(sonradan gruptan çıkmıştır) olmak üzere 5 kişiden oluşmaktadır. Bu grupların üyeleri hakkındaki bilgileri, sizler için hazırladığım listemden inceleyebilirsiniz.

1. RM

Eskiden sahne adı olarak Rap Monster’ı kullanan RM’in gerçek adı Kim Nam Joon’dur. BTS grubunun lideri ve ana rapçisidir. 12 Eylül 1994 doğumlu ve başak burcudur. Apgujeong Lisesini bitirdikten sonra, Global Cyber Üniversitesinde eğitim görmüştür. İngilizcesi oldukça iyi olan RM, gruptaki en iyi İngilizce konuşan üyedir. Hobileri webde gezinmek olan RM, kırmızı converse giyen kızları çekici bulduğunu söylemiştir.

2. Jin

Sahne adı olarak Jin’dir gerçek adı Kim Seok Jin’dir. Grubun kapak fotoğraflarında görsel olarak genelde Jin’in fotoğrafı kullanılır. Gruptaki pozisyonu vokaldir. 4 Aralık 1992 doğumlu olan Jin, yay burcudur. Yemek yapmak ve selfie çekmekten hoşlanan Jin, grupta en iyi yemek yapan kişidir. Konkuk üniversitesinden mezundur ve Bigbang grubundan T.O.P örnek almaktadır.

3. Suga

Sahne adı olarak Suga ismini kullanır, gerçek adı Min Yoon Gi’dir. Gruptaki baş rapçilerden olan Suga, 9 Mart 1993 doğumlu olup balık burcudur. Hobi olarak fotoğraf çekmekten hoşlanan Suga eğitimini Global Cyber üniversitesinde tamamlamıştır. Tatil günlerinde hiçbirşey yapmamaktan hoşlanan Sugaya grup arkadaşları hareketsiz Min de demektedir.

4. J-Hope

Gerçek ismi Jung Ho Seok olan J-hope, grubun ana danscısı rapçi ve vokaldir. 18 Şubat 1994 doğumludur ve kova burcudur. Hobileri müzik dinlemek ve vitrinlere bakmak olan J-hope, Gwangju Global Lisesinden mezun olduktan sonra Global Cyber Üniversitesi ile eğitimini tamamlamıştır. Jung Ho Seok, insanlara ışık ve umut olmak istediği için sahne adı olarak umut anlamına gelen J-hope ismini seçmiştir.

5. Jimin

BTS’e katılan son üye olan Jimin’in gerçek adı Park Ji Min dir. Grubun ana dansçısı ve baş vokalisti olan Jimin, 13 Ekim 1995 doğumlu bir terazi burcudur. Ispanak yemekten hoşlanmıyor ve rol modeli olarak Bigbang’ten Teayang görüyor. Fırsat buldukça dinlenmeyi ve müziğin çaldığı her yerde dans etmekten hoşlanıyor. Busan Sanat Lisesi ve Global Cyber Üniversitesinde eğitim görmüştür.

6. V

Sahne adı V olan Kim Tae Hyung, grubun yardımcı vokali ve baş dansıcısıdır. 30 Aralık 1995 doğumlu bir oğlak burcudur. Yüz ifadesinin mimiksiz olması nedeniyle “boş Tae” şeklinde de hitap ediyorlar. Eğitimini Kore sanat okulu ve Global Cyberk Üniversitesinde tamamlamıştır.

7. Jungkook

Gerçek adı Jeon Jungkook olan Jungkook, grubun ana vokali ve baş dansçısı dır. 1 Eylül 1997 doğumlu bir başak burcudur. Grubun yaş olarak en küçük üyesi dir u nedenle “maknae” denmektedir. Eğitimini Seul Sahne sanat okulu ve Global Cyber Üniversitesinde tamamlamıştır. Hobileri dinlenmek ve spor yapmak.

8. GD (G-Dragon)

Sahne adı GD, gerçek adı Kwon Ji Yong’tur. Grubun yüzü ve lideri olan GD, ana rapçi aynı zamanda şarkı yazarı ve bestecidir. 18 Ağustos 1988 yılında Güney Kore’de dünyaya gelmiştir ve aslan burcudur. K-pop dünyasında, “k-pop’un kralı olarak” nam salmıştır. Tam bir moda ikonudur.

9. T.O.P

Sahne adı T.O.P gerçek adı Choi Seung Hyun, 4 Kasım 1987 doğumlu bir akrep burcudur. Gruptaki pozisyonu rap ve vokaldir. En sevdiği yemek sushi olan T.O.P, kız olsaydı Taeyang ile çıkmak istermiş. Gülünç şeyler yapmak hoşuna gidiyormuş bu nedenle grubun şakacısıymış.

10. Taeyang

Gerçek adı Dong Yong Bae  olan Taeyang, grubun ana vokali ve ana danscısıdır. 18 Mayıs 1988 yılında bir boğa burcu olarak Güney Kore’de dünyaya gelmiştir. İngilizce ve Japonca konuşabilen Taeyang, 12 yaşından beri grup lideri G-Dragonu tanımaktadır. Min Hyo Rin ile evlidir.

11. Daesung

26 Nisan 1989’da Güney Kore’de dünyaya gelen Daesung’ın gerçek adı Kang Daesung’tır. Burcu boğadır ve gruptaki pozisyonu vokaldir. Gülümseyen melek anlamına gelen “Smiling Angel” isimli bir takma adı da vardır. En sevdiği yemek sushidir, kız olsaymış T.O.P ile çıkmak istermiş.

12. Seungrı

Gerçek adı Lee Seung Hyun olan seungrı,12 Aralık 1990 doğumlu bir yay burcudur. Grubun dans koreografilerini hazırlamıştır ve kendine ait bir dans okulu vardır. “Burning Sun” olayları gibi çeşitli suçlamalardan dolayı soruşturmaya girdi ardından  eğlence sektöründen ayrıldığını açıklamıştır.

ETİKETLER: Bigbang, BTS, Jimmin, K-pop, Üyeleri
YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Yalçın
Güzel yazmak, iyi düşünmek demektir. Hobi olarak başladığım bu yolculukta adım adım iyiye, daha iyiye gitmeyi planlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al