Başka Yerde Olmayan İnternetten Para Kazanma Fikirleri 2021

03.07.2020
Başka Yerde Olmayan İnternetten Para Kazanma Fikirleri 2021

İnternetten çalışmak ve iş fikirleri kulağa iyi geliyor olabilir, ancak kolay bir iş olduğu söylenemez. Dolayısıyla eğer bir online iş fikri arıyorsanız kesinlikle bunu istediğinizden emin olmanızı tavsiye ederim. 2020 yılında internetten yapılabilecek bir çok iş fikri var ve bunları bu içeriğimiz de sizlerle paylaşacağız.

Öncelikli olarak, home ofis iş ilanları veya internetten bir iş fikri ile başlamanız gereken bu alan yukarıda da bahsettiğim gibi istikrar ve  çok çalışmayı gerektirir dolayısı ile internetten yeni başlayanlar için iş fikirleri verilir genellikle. Biz bu yazımızda daha profesyonel işlerden bahsedeceğiz. Örneği girişebileceğiniz bir proje veya ekip kurup daha fazla kazanarak sürdürebileceğiniz sıradan işler.

Bunların kolay olmayacağını tekrar tekrar belirterek 2020 yılında yapabileceğiniz en karlı online veya internetten iş fikirleri listemize geçelim. Ancak, son olarak kendi işinizi internetten başlatmayı düşünmüyorsanız bu yazımızda bahsettiğimiz işleri yapan insanlar ile freelance çalışabileceğinizi belirmet isterim.

1. Hosting yada Sunucu Satmak

Hosting yada sunucu satmak – kiralamak internettin en karlı işlerinden birisidir. Bunun nedeni kesinlikle büyük bir sermaye gerektirmiyor olmasıdır, aylık veya yıllık bazda kiralayabileceğiniz reseller sunucular ile binlerce lira kazanabilirsiniz. Peki, nasıl hosting satılır? Hosting satmak veya kiralamak için internette “reseller hosting” gibi bir arama yaparak sunucularını kiralayan sitelerle iletişime geçip size uygun bir paket satın alabilir ve hosting satma işine başlayabilirsiniz.

2. Özel Projeler Oluşturma

İnternet projeleri oluşturmak günümüzün en büyük start up lar var olmasını sağlıyor. Elbette yazılım anlamında bir donanıma sahip olmanız gerekiyor, ancak bu işi zaten bilen insanlara küçük meblağlar ödeyerek de aklınızda ki projeleri gerçekleştire bilirsiniz. Örneğin, WMAraci.com gibi siteleri kullanarak uygun fiyata freelance çalışanları bulabilabilirsiniz ve böylelikle projeleriniz hayata geçirilebilir.

3. Editörlük Yapmak

Editörlük yapmak yapabileceğiniz en karlı işlerin başında gelir ama bu konuda dikkate almanız gereken en önemli şey başarılı web siteleri içerisinde içerik oluşturmak. Örneğin Blogaraci.com, onedio.com gibi sitelere teklifinizi mail yoluyla ulaştırıp editörlük hizmeti verebilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz. Son olarak, evden çalışacağınız için ve herhangi bir sermaye gerektirmediğinden listemizdeki en karlı iş budur.

4. Forumlarda Hizmet Satmak

Güncel ve aktif forumları kullanarak yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Ki büyük bir çoğunluk tarafında evden kazanç bu şekilde sağlanıyor. Örneğin, web sitesi kurulumu yapmak, makale yazarlığı yapmak (forumlarda) ve diğer aklınıza gelebilecek hizmet paketleri satmak için webmaster forumlarına kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, iş ilanlarını takip ederek tecrübeli olduğunuz konularda hizmet verebilirsiniz.

5. Podcast Başlatmak

Podcast nedir? Gibi ilk olarak bir soru aklınıza geliyorsa hemen cevaplayalım. Podcast’i sesli blog veya seslendirme olarak değerlendirebilirsiniz. Genelde ülkemizde kitapları seslendirmek için kullanılan bu alan dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Hatta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir çok blog sadece yazılı olarak veya Podcast olarak değil ikisini de aynı anda kullanarak yayıncılık yapmakta.

Bu içeriğimiz de başka yerde olmayan size internetten en fazla para kazandıracak iş fikirlerinden bahsettik. Daha fazla bol kazançlı iş fikirleri arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak iş ve finans kategorimize doğru ilerleyebilirsiniz. Umarım faydalı bir içerik olmuştur, bol kazançlar.

YAZAR BİLGİSİ
Muaz Yalçın
2018 yılından beri teknoloji içerikli konularda araştırmalar yapıyorum. 4 farklı yazılım dili biliyorum. Boş zamanlarımda grafik tasarımcısı olarak büyük markalara hizmetler veriyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.