Ayasofya’da Çıplak Poz Veren Marisa Papen’e Dava Açıldı

Ayasofya’da 2018’de çıplak fotoğraf çektiren, Kapadokya’da ise Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen …

Ayasofya’da Çıplak Poz Veren Marisa Papen’e Dava Açıldı

Ayasofya’da 2018’de çıplak fotoğraf çektiren, Kapadokya’da ise Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında “Devletin egemenlik alametlerini aşağılama”, “hayasızca harekette bulunma” ve “müstehcenlik” suçlarından 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Marisa Papen hakkında “Devletin egemenlik alametlerini aşağılama”, “Hayasızca hareketler” ve “Müstehcenlik” suçlarından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Marisa Papen Ayasofya

Hazırlanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye’den ayrıldığı için ifadesi alınamayan Papen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Marisa Papen kendisinin ve fotoğrafçısı Jesse Walker’ın ‘bu tür heyecanları sevdiğini’ vurgulayarak “Tehlikeyi seviyoruz” demişti. Papen, Ayasofya’daki çekimle ilgili olarak ise güvenlik kamerasını izleyen bir görevlinin kendilerini yakaladığını anlatırken “Orada her santimetre izleniyor. Rehberli tura katıldık ve gruptaki herkes rehberi dinlerken yapının girişinde çıplak poz verdim” diye konuşmuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al