Al – Sat Yaparak Para Kazanmak

03.05.2020
Al – Sat Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde bir çok insan geçimini al sat ile sürdürmektedir. Genellikle bu işlem ticaret üstünden alım satımla gerçekleşir. Doğru zaman da doğru ürünü alıp satmanız size para kazandırabilir. Tabi ki bu konu tek bir cümleyle anlatılacak kadar kolay bir işlem değildir. Bu konuyla beraber ticarette tecrübe ve deneyim ister.

Büyük bir ülke de yaşamımızı sürdürüyoruz ve bu yüzden burada yaşayan insanların bitmeyen ihtiyaçlarını karşılamak için birçok al sat işlemi mevcuttur. Bu işe başlarken sermayeniz büyükte olsa küçükte olsa bu işi yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz.

Al – Sat Yapmak Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde yapılan ticaretin ana yaşam kaynaklarından biridir. Bir ürün alım satımı veya bir hizmet alım satımı ile gerçekleşir. Bu iş aldığınız ürünü veya hizmeti olabildiğince az fiyata alıp, alıcısını bulduktan sonra aldığınız fiyatın üstüne kar koyarak satmaktan başlar.

Bilinmesi Gereken En Önemli Noktalar:

  • Bu işe başlamadan önce ilk olarak pazarlık yapmayı öğrenmeniz gerekir. Bu ticaretin ana kuralıdır aslında. Ticaretin hangi noktasına bakarsanız bakın pazarlığı görebilirsiniz. Öğrenmeniz ne kadar zaman alacak olsa da yaptığınız alışverişlerde işinize yarayacaktır.
  • En uygun fiyata ürünü alıp yüksek kar oranıyla satabilmeniz gerekir.
  • Uygun fiyatlı ürünleri aracı yerine üreticisinden almak daha karlı olacaktır. Bu yüzden alacağınız ürünü imalathanesinden almanız daha doğru olacaktır. Ne kadar az aracı o kadar düşük fiyat demektir.
  • Ürünü aldığınız zaman piyasa fiyatının olabildiğince altında almanız üründeki kar oranınızı arttırır.
  • Satıştaki stratejiniz ürünü satabilmeniz için önemli, satış stratejinizin üstüne ne kadar çalışırsanız o kadar kar etme oranınız yükselir.
  • Pazarlama yapmayı öğrenmeniz gerekir çünkü ürünü bir karla satmanız gerekiyor ve bu kar ne kadar yüksek olursa o kadar sermayeniz yükselmiş olur.
  • Bu işi yapan birçok kişi yaptığı işten, alıp sattığı üründen ne kadar kar elde ettiği bilmez. Çoğunlukla 5 tl ye alıp 10 tl ye sattıkları üründen 5 tl kar ettiklerini düşünürler ama gerçek bundan farklıdır. Aradaki yaptığınız masrafları ve giderleri de aldığınız fiyatın üstüne eklemeniz gerekir.

Al – Sat Yapılacak Ürünler

Teknoloji Ürünleri

Bu işte değerlendirebileceğiniz en iyi ürünlerden biri olan teknoloji ürünleri, kar oranından da en fazla kazandıran ürünlerden biridir. Tabi bu ürünleri alırken 0 almak değilde 2. el almanız bu iş için daha uygundur. Çünkü 0 aldığınız üründen kar etmeniz için uzun vadeli yatırım yapmış olmanız gerekir ve bu da al sat işi için uygun değildir. 2. el alıp satacağınız ürünlerden daha kolay kar edebilirsiniz.

Araba ve Motosiklet

Türkiye de her yıl 10 milyondan fazla 2. el araç alım satımı gerçekleşiyor. Eğer orta halli bir araba alacak sermayeniz varsa bu işten yüksek kar elde edebilirsiniz.

Tarım Ürünleri 

Türkiye tarım konusunda zengin bir ülkedir ve ticarette önemli yere sahiptir. 4 mevsimin yaşandığı bu coğrafyamızda, tarım ürünlerinde bazı bölgelerde yetiştirildiği için daha ucuz, bazı bölgelerde ise yetiştirilmediği için daha pahalıya satılıyor. Bu avantajı kullanarak tarım ürünlerinden para kazanabilirsiniz. Ama tarım ürünlerinde ki alım satım da aracı çoktur bu yüzden direkt imalatçıdan bulmanız gerekir. Bu size kar olarak geri dönecektir. Aslında bu konuda bir nevi aracı olacaksınız.

Takı Bijuteri

Takı ürünleri derken pahalı pırlantalardan, sürekli fiyatı değişen altınlardan bahsetmiyoruz. Ucuza satılan sokaklarda aksesuar niyetine kullanılan takılardan bahsediyoruz. Çok ucuza üretilen bu aksesuarlar alıcı bulduğunuz takdirde iyi kar oranlarına satabilirsiniz.

Dijital Ürünler

İnternet’ten satılan herhangi bir dijital ürünü al – sat yaparak para kazanabilirsiniz. Genel olarak al – sat yapılan dijital ürünler lisans, hesap ve takipçi gibi bir çok şeyden oluşabiliyor. Bunların dışında da tabi premium üyelikler mevcut. Ürünler dijital olduğu için önemli olan bunları yaratmak ve tahmin edebileceğiniz gibi düşük sermayelerle üretiliyor satışları da oldukça uygun. Ayrıca kar marjı en yüksek al – sat ürünleridir.

Al – sat yaparak para kazanabileceğiniz ürünler ve nasıl yapılacağı hakkında ki konumuz bu kadardı. Düşük sermayeler ile bu işe girip yüksek meblağlar para kazanabilirsiniz. Konuyla ilgili başka bir sorunuz olduğunda yorumlar kısmından bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.